Lech Poznań gra dalej

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Żetysu Tałdykorgan 1:1 i awansował do II rundy kwalifikacji Ligi Europy. Bramkę dla poznańskiego zespołu zdobył Bartosz Ślusarski.

O awansie Kolejorza zdecydował pierwszy mecz, który poznaniacy wygrali przy Bułgarskiej 2:0. W 13 minucie dzisiejszego rewanżu stało się jasnym kto z tej pary przejdzie do dalszych gier. Wówczas to Bartosz Ślusarski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i rywale, by myśleć o zrobieniu krzywdy Lechowi, musieli zdobyć cztery gole. Udało im trafić tylko raz. W 44 minucie, mimo sporej przewagi gości, na tablicy wyników pojawił się remis. Wyrównującego i jak się okazało – ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Mużykow, pokonując Krzysztofa Kotorowskiego strzałem zza pola karnego.

W drugiej rundzie kwalifikacji LE, rywalem Lecha będzie Chazar Lenkoran z Azerbejdżanu.