Lech przed Bragą

Mecz 1/16 finału , pomiędzy Lechem , a Bragą zbliża się wielkimi krokami. Napięcie rośnie , a i problemów nie brakuje. Są na szczęście jednak też pozytywne aspekty przed meczem z Portugalskim zespołem.

Zacznijmy od początku. Zaczynało się od afery w sprawie odejścia Peszki. O tym pisałem już tutaj. Potem był wielki strach , wręcz przekonanie , że Lech się szczególnie tej zimy  nie wzmocni. Na szczęście pan Kadziński zimą co nie co zainwestował we wzmocnienia. Przyszedł Hubert Wołąkiewicz , gracz , który aspiruje do gry w reprezentacji Polski. Może na ligę Polską jest to zawodnik przyzwoity , może nawet dobry. Jednak na poziom międzynarodowy , na jakim rozgrywane są spotkania Ligi Europy , gdzie Lech przecież uczestniczy z powodzeniem , jest po prostu za slaby. To jest moje zdanie . np. Franek Smuda pewnie się ze mną nie zgodzi. Brakuje mu spokoju , opanowania , może  trochę umiejętności. Zwracałem na to uwagę w meczu Polska-Mołdawia. Gdy dostawał piłkę , w wielu sytuacjach zachowywał się bardzo nerwowo , gdy ją miał ogarniała go panika i najczęściej podawał na siłę , zazwyczaj niecelnie.  Dostrzegłem tego typu zagrań co najmniej ze cztery. Na mecz z Mołdawią to jest dużo. Jeśli ogarnia go panika jak podchodzi do niego Suvorov , to co będzie jak podbiegnie do niego gwiazda Portugalskiej Ligi Sagres. Ale jak mówiłem na ligę to wystarczy , a i ma jeszcze czas , więc miejmy nadzieję , że wszystkie te błędy wyeliminuje. Do Poznania przybył także Serbski snajper Vojo Ubiparib. Wcześniej występował min. w Serbskim Spartaku Zlatibor Voda. Może być to niezła alternatywa dla Rudnevsa. Może  transferu Bartka Ślusarkiego nie będę komentował. Albo coś powiem. Jest to transfer …..fatalny. No bo jak człowiek , który w ostatniej drużynie Ekstraklasy się nie mieści w składzie , ma walczyć o podstawę w zespole , który ma grać jak równy z równy z Bragą i ewentualnie z Liverpoolem. Rafał Murawski , to nazwisko mówi dużo. Niestety nie będzie mógł zagrać w LE. Moim zdaniem przydałoby się jeszcze jedno wzmocnienie , na pozycję skrzydłowego. Niby jest tam Kiełb , Krievets i Wilk. Krievets , owszem gracz na pierwszy skład. Kiełb ma bardzo dużo talent , jest świetny technicznie i szybki , lecz mi on bardziej pasuje na takie wejście w 70 minucie na podmęczonych rywali. Chyba wtedy może najwięcej zdziałać. Do Kuby Wilka przekonania nie mam , potrafi zagrać świetny mecz , ale jest bardzo nierównym , na ten moment zawodnikiem. Więc taki jakiś przebojowiec , walczak jak Peszko by się przydał. Jest na szczęście jednak w obwodzie Kikut , który (gdy nie będzie problemów w obronie z kontuzjami czy zawieszeniami) bez problemu zagra na skrzydle.

Tyle na temat wzmocnień. Tam raczej było pozytywnie , no bo bądź  co bądź te wzmocnienia były i mogą okazać się bardzo przydatne. Teraz przechodzimy do bardziej negatywnej strony barykady. Na pewno są to kontuzje , które Lechowi w tym sezonie nie są obce. Najgorzej jest chyba z pozycją defensywnego pomocnika , gdzie na Bragę braknie Bandrowskiego , Drygasa(wraca po rehablitacji złamanej nogi i prawdopodobnie nie zagra w pierwszym meczu). Ostatnio również z Injacem pojawił się problem i pewności do występu w pierwszym spotkaniu nikt nie ma. W obronie nie najlepiej z Wojtkowiakiem , który nadciągnął mięsień.

Jednak niestety , kontuzje to nie jedyny problem. UEFA ukarała ostatnio Lecha grzywną w wysokości 20.000 euro oraz zamknięciem stadionu w zawieszeniu. Dodatkowo , na stadion w czwartek będzie mogło wejść tylko 20 tysięcy kibiców. Wiąże się to z ograniczeniem otwartej sprzedaży , a właściwie jej całkowite zamknięcie , ponieważ właśnie około 20.000 ludzi ma wykupione karnety. Kara jest skutkiem zaniedbań na stadionie , dotyczących głównie bezpieczęństwa kibiców : szerokości przejść ewakuacyjnych etc. Zostanie to anulowane tylko wtedy , gdy zostanie przyjęte odwołanie Lecha.

Miejmy nadzieję , że wszystko dobrze się skończy , a Lech awansuje do następnej rundy LE….


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl