Lech wygrał i jest bliżej pucharów

Lech Poznań pokonał Polonię Warszawa 1:0 i awansował na 3. miejsce w tabeli. Jedynego gola zdobył w drugiej połowie meczu Vojo Ubiparip.

Pierwsza część meczu nie zachwyciła kibiców. Gra toczyła się głównie w środku pola, a ładne akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. Po zmianie stron obie drużyny zdecydowały się na żwawsze ataki i to przyniosło efekt, w postaci ciekawszego meczu. W 59. minucie koronkową akcję przeprowadził Lech, a dokładne podanie Murawskiego na bramkę zamienił Ubiparip.

Polonia nie  załamała się straconym golem i do końca walczyła o remis. W doliczonym czasie gry Dwaliszwili uderzeniem z przewrotki trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Lech zwyciężył i awansował na 3. miejsce w tabeli. Z 48 punktami traci tylko jedno oczko do liderującej Legii i ma taką samą zdobycz jak Ruch Chorzów. Polonia pozostanie po tej kolejce na 6. miejscu, ale jej strata do miejsc premiowanych grą w pucharach wydaje się być już zbyt duża.

Lech Poznań – Polonia Warszawa 1:0
Vojo Ubiparip 59′

Lech: Burić – Kikut, Wojtkowiak, Kamiński, Djurdević (72′ Drewniak) – Ubiparip (90′ Wolski), Injac, Murawski, Możdżeń, Tonew (82′ Drygas) – Ślusarski.

Polonia: Przyrowski – Baszczyński, Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok – Wszołek (66′ Çani), Trałka, Piątek (63′ Bruno), Dwaliszwili, Brzyski (82′ Pazio) – Teodorczyk

czerwona kartka: Edgar Çani (90. minuta, za uderzenie przeciwnika).