Superpuchar dla Lecha

Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa 3:1 i sięgnął po Superpuchar Polski. Zwycięstwo „Kolejorza” było w pełni zasłużone. Piłkarze z Warszawy przegrali z Lechem walkę o kolejne, po mistrzostwie Polski, trofeum.

Na wypełnionym stadionie przy Bułgarskiej pierwsza bramka padła już w 10 minucie. Po strzale z dystansu zdobył ją Tomasz Kędziora. Drugi gol także padł po strzale obrońcy. W 35 minucie akcję zespołu Macieja Skorży zakończył Marcin Kamiński. Przewaga mistrzów Polski była bezdyskusyjna. Podobnie było w drugiej połowie, choć na trzecią bramkę kibice musieli długo czekać. Dopiero na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu Dusana Kuciaka pokonał Karol Linetty. Piłkarzy ze stolicy stać było na honorowego gola, którego nie widzieli kibice opuszczający stadion przed końcowym gwizdkiem. W doliczonym czasie głową uderzał Igor Lewczuk. Piłka trafiła w plecy Michała Żyry, po czym wpadła do bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia.

Składy:

Lech: Burić – Kędziora (67, Ceesay), Kadar, Kamiński, Douglas – Kownacki (75, Dudka), Linetty, Trałka, Hamalainen (67, Jevtić), Pawłowski (46, Formella) – Robak (46, Thomalla)

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Guilherme (64, Żyro), Pazdan (64. Furman), Jodłowiec, Ryczkowski (46, Duda), Kucharczyk (73, Masłowski) – Nikolić (82, Saganowski)