Legia jednak gra dalej po wygranej z Saint Patrick’s

Legia Warszawa awansowała do 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu z Saint Patrick's Athletic mistrzowie Polski wygrali 5:0 czym nieco zmazali fatalne wrażenie sprzed tygodnia (remis 1:1).

W 25. minucie gry Radović dał Legii prowadzenie 1:0, które dawało im także awans do kolejnej rundy, gdzie czeka już Celtic Glasgow. W drugiej połowie podopieczni Henninga Berga dołożyli jeszcze cztery trafienia i zapewnili sobie kwalifikację, która przed dwumeczem była jednak obowiązkiem. Warto jednak odnotować, że aż trzy z tych bramek padły w końcówce, gdy gospodarze nie widzieli już szansy na niespodziankę. Gole po przerwie zdobywali Żyro (69. minuta), ponownie Radović (82. minuta) oraz Jakub Kosecki w 86. minucie. Na 5:0 w doloczonym czasie gry trafił zaś samobójczym strzałem Byrne.

Mecze trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów odbędą się 29/30 lipca oraz 5/6 sierpnia.