Legia lepsza od Kukesi

Liga Europy

Legia Warszawa przypieczętowała awans do 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwsze spotkanie z albańskim FK Kukesi wicemistrzowie Polski wygrali walkowerem, więc wywalczenie przepustki do kolejnej rundy było formalnością.

W pierwszym spotkaniu na wyjeździe Legia prowadziła 2:1, kiedy to jeden z kibiców gospodarzy trafił Ondreja Dudę kamieniem. Albański klub został ukarany walkowerem, ale UEFA postanowiła, że rewanż zostanie rozegrany. Podopieczni Henninga Berga przystępowali więc do niego z trzybramkową zaliczką. W pierwszej połowie dominacja Legii była zdecydowana. Jednak najlepsze okazje marnowali Ondrej Duda, Michał Kucharczyk i Jakub Rzeźniczak.

Druga część rozpoczęła się znakomicie dla piłkarzy ze stolicy Polski. Z prawej strony piłkę w pole karne posłał Duda, zaś do bramki skierował ją Kucharczyk. Niecałe pół godziny przed końcem ten sam zawodnik miał szansę na drugiego gola, ale strzelał niecelnie. Kilka minut później jego strzał został wybroniony przez bramkarza wicemistrzów Albanii. Legia znów atakowała, ale żaden z naszych graczy nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego Ervisa Kociego. Ostatecznie warszawianie wygrali 1:0 i byli zespołem zdecydowanie lepszym.

Jutro Legia Warszawa i Lech Poznań poznają rywali w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. Losowanie rozpocznie się o 13. Godzinę wcześniej odbędzie się losowanie 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.