Legia wygrała z Metalistem i ma awans. Piękny gol gości ozdobą meczu /WIDEO/

Puchar UEFA - Liga Europy

Legia Warszawa wygrała czwarty mecz z rzędu w piłkarskiej Lidze Europy i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Tym razem warszawski klub wygrał 2:1 z Metalistem Charków.

Ozdobą meczu był pierwszy gol – strzelony przez Kobina w takich oto okolicznościach:

Był to pierwszy gol stracony przez Legię w tym sezonie Ligi Europy i pierwszy od ponad 600 minut w europejskich pucharach. W pierwszej połowie gospodarze grali jednak bardzo dobrze i szybko zdołali wyrównać. W 29. minucie na 1:1 trafił Marek Saganowski.

Po przerwie jakość gry drużyny Henninga Berga wyraźnie spadła i można powiedzieć, że to goście byli bliżej gola na 1:2. Tak się jednak nie stało i pięć minut przed końcem, gola na wagę awansu dla Legii strzelił Ondrej Duda.