Legia wygrywa z Ruchem. Mistrz?

W meczu na szczycie T-Mobile Ekstraklasy,  Legia Warszawa wygrała z Ruchem Chorzów i umocniła się na pozycji lidera.

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 2:0 (0:0)

1:0 Kucharczyk 57′ 2:0 Ljuboja 83′
żółta/czerwona kartka: Szyndrowski 90′

Pierwsza połowa spotkania nie zachwyciła, co już w polskiej lidze bywa ostatnio tradycją, w meczach nazywanych hitami. Ruch zaczął ostrożnie, z myślą by przede wszystkim bramki w Warszawie nie stracić. Dobrze ustawiona defensywnie drużyna z Chorzowa nie dała się zaskoczyć Legii, której atak tradycyjnie były anemiczne i wyprowadzane bez większego polotu. Można powiedzieć, że gospodarze tracili cenny czas rozgrywając piłkę przeważnie w środkowej strefie.

Takie „marnotrawstwo” mogło się zemścić tuż przed przerwą, gdy Łukasz Janoszka świetną piłką w poprzek boiska uruchomił Piecha, napastnik Ruch poholował piłkę w pole karne i wyłożył ją na 20 metr. Z pierwszej piłki uderzył Gabor Straka, ale nie trafił w piłkę zbyt czysto i w efekcie jego strzał minął słupek bramki Kuciaka. Gdyby nie ta akcja, generalnie pierwszą połowę można by podsumować jednym zdaniem: Legia – Ruch… ee nie ma o czym gadać.

Na szczęście przerwa zmieniła oblicze tego pojedynku. Lepiej usposobiony na drugą połowę wyszedł Ruch, Maciej Jankowski po świetnym  rajdzie został zatrzymany dopiero przez wychodzącego z bramki Kuciaka.

Minęło kilka minut, Ruch przeważał, a Legia zdobyła gola, Radović świetnie zagrał do wchodzącego w pole karne Kucharczyka, a ten pewnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości.

W ciągu 10 minut od gola chorzowianie mogli dwukrotnie wyrównać, w obydwu sytuacjach Kuciak wygrał jednak pojedynki, kolejno z Zieńczukiem i Piechem.

W 83. minucie Ljoboja wykorzystał doskonałą okazję i podwyższył na 2:0.

Legia powiększyła przewagę w tabeli nad Ruchem do 4 punktów. Ciężko powiedzieć czy gospodarze zasłużyli na wygraną, szczególnie dwoma golami. Zdecydowanie najważniejszym momentem meczu było trafienie Kucharczyka, które ustawiło to spotkanie.

Legia: Kuciak – Żewłakow, Astiz, Kiełbowicz, Wawrzyniak – Vrdoljak, Wolski (64′ Łukasik), Żyro, Radović, Kucharczyk (70′ Novo) – Ljuboja (92′ Blanco)
Ruch:
 Pesković – Stawarczyk, Grodzicki, Szyndrowski, Burliga – Straka, Malinowski, Janoszka, Zieńczuk (71′ Abbot), Jankowski (87′ Grzyb) – Piech (80′ Niedzielan)

Kontakty Świra za mecz Legia – Ruch:

*** 3 Kontakty:

** 2 Kontakty:

Dusan Kuciak – bardzo pewny występ, w drugiej połowie uratował trzykrotnie Legię przed utratą bramki.
Michał Kucharczyk – zdobył bardzo ważną bramkę, kto wie czy nie decydującą o tytule mistrza Polski.

* 1 Kontakt:

Daniel Ljuboja – sporo dziś walczył, brał udział w akcji bramkowej na 1:0 oraz zdobył gola nr 2.
Michał Żewłakow  – Pewny występ doświadczonego stopera
Iniaki Astiz – podobnie jak Żewłakow
Maciej Jankowski – co prawda gola nie zdobył, ale był chyba najlepszym graczem swojej drużyny