Jesteś tutaj
Główna > Amsterdam 2016 – ME w lekkoatletyce

Prezentujemy terminarz, medalistów, klasyfikację medalową oraz kadrę Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Amsterdam 2016 (6-10 lipca). 

[tab:Terminarz]

Środa

SESJA PORANNA:

  • 10:45 Rzut młotem (K) – Q
  • 10:50 100 m (M) – Dziesięciobój
  • 11:00 Skok wzwyż (K) – Q
  • 11:40 100 m ppł (K) – Q
  • 11:45 Skok w dal (M) – Dziesięciobój
  • 12:00 Rzut dyskiem (K) – Q
  • 12:10 200 m (K) – Q
  • 12:40 100 m (M) – Q
  • 13:10 – Skok w dal (M) – Q
  • 13:10 400 m (K) – Q
  • 13:25 – Pchnięcie kulą (M) – Dziesięciobój
  • 13:35 400 m (M) – Q

SESJA POPOŁUDNIOWA:

  • 15:30 Skok wzwyż (M) – Dziesięciobój
  • 17:05 400m ppł (M) – Q
  • 17:05 Rzut oszczepem (M) – Q
  • 17:30 200 m (K) – półfinały
  • 17:50 Skok o tyczce (M) – Q
  • 17:55 3000 m z przeszkodami (M) – Q
  • 18:25 800 m (K) – Q
  • 18:40 Skok w dal (K) – Q
  • 19:00 10000 m (K) – FINAŁ
  • 19:10 Pchnięcie kula (K) – Q
  • 19:38 400 m (M) – Dziesięciobój

Czwartek

SESJA PORANNA:

  • 9:30 110 m ppł (M) – Dziesięciobój
  • 9:35 Skok o tyczce (K) – Q
  • 10:20 Rzut dyskiem (M) – Dziesięciobój
  • 10:40 Trójskok (M) – Q
  • 10:50 200 m (M) – Q
  • 11:35 800 m (M) – Q
  • 12:00 Rzut oszczepem (K) – Q
  • 12:15 100 m (K) – Q
  • 13:00 Skok o tyczce (M) – Dziesięciobój

SESJA POPOŁUDNIOWA

  • 16:05 Rzut oszczepem (M) – Dziesięciobój
  • 16:15 400 m ppł (M) – Półfinały
  • 16:35 Rzut dyskiem (M) – Q
  • 16:45 400 m (M) – Półfinały
  • 17:05 Pchnięcie kulą (K) – FINAŁ
  • 17:10 100 m ppł (K) – Półfinały
  • 17:30 Skok wzwyż (K) – FINAŁ
  • 17:35 400 m (K) – półfinały
  • 18:00 – 100 m (M) – półfinały
  • 18:20 Skok w dal (M) – FINAŁ
  • 18:20 1500 m (M) – Q
  • 18:35 Rzut oszczepem (M) – FINAŁ
  • 18:45 800 m (K) – Półfinały
  • 19:10 200 m (K) – FINAŁ
  • 19:20 1500 m (M) Dziesięciobój – FINAŁ
  • 19:40 100 m ppł (K) – FINAŁ
  • 19:50 100 m (M) – FINAŁ

Piątek

SESJA PORANNA:

  • 12:15 100 m ppł (K) – Siedmiobój
  • 12:30 Rzut młotem (M) – Q
  • 12:55 110 m ppł (M) – Q
  • 13:00 Skok wzwyż (K) – Siedmiobój
  • 13:10 Trójskok (K) – Q
  • 13:30 3000 m z przeszkodami (K) – Q
  • 14:15 400 m ppł (K) – Q

SESJA POPOŁUDNIOWA:

  • 18:05 Pchnięcie kulą (K) – Siedmiobój
  • 18:10 Rzut młotem (K) – FINAŁ
  • 18:15 1500 m (K) – Q
  • 18:35 800 m (M) – Półfinały
  • 18:50 200 m (M) – Półfinały
  • 19:10 Skok o tyczce (M) – FINAŁ
  • 19:15 100 m (K) – Półfinały
  • 19:20 Skok w dal (K) – FINAŁ
  • 19:40 400 m ppł (M) – FINAŁ
  • 19:50 400 m (M) – FINAŁ
  • 20:00 200 m (K) – Siedmiobój
  • 20:15 Rzut dyskiem (K) – FINAŁ
  • 20:25 400 m (K) – FINAŁ
  • 20:35 200 m (M) – FINAŁ
  • 20:45 10000 m (M) – FINAŁ
  • 21:25 3000 m z przeszkodami (M) – FINAŁ
  • 21:45 100 m (K) – FINAŁ

Sobota

SESJA PORANNA:

  • 13:00 Skok w dal (K) – Siedmiobój
  • 13:05 Pchnięcie kulą (M) – Q
  • 13:55 4×400 m (K) – Q
  • 14:10 Skok wzwyż (M) – Q
  • 14:20 Rzut oszczepem (K) – Siedmiobój
  • 14:25 4×400 m (M) – Q

SESJA POPOŁUDNIOWA:

  • 18:45 Rzut oszczepem (K) – FINAŁ
  • 19:15 110 m ppł (M) – Półfinały
  • 19:20 Skok o tyczce (K) – FINAŁ
  • 19:45 Trójskok (M) – FINAŁ
  • 20:00 4×100 m (K) – Q
  • 20:20 400 m ppł (K) – Półfinały
  • 20:35 Rzut dyskiem (M) – FINAŁ
  • 20:45 800 m (K) – Siedmiobój – FINAŁ
  • 21:05 5000 m (K) – FINAŁ
  • 21:30 110 m ppł (M) – FINAŁ
  • 21:40 800 m (K) – FINAŁ
  • 21:50 1500 m (M) – FINAŁ

Niedziela

SESJA PORANNA:

  • 9:30 Półmaraton (K) – FINAŁ
  • 9:50 Półmaraton (M) – FINAŁ

SESJA POPOŁUDNIOWA:

  • 17:00 Skok wzwyż (M) – FINAŁ
  • 17:05 400 m ppł (K) – FINAŁ
  • 17:10 Rzut młotem (M) – FINAŁ
  • 17:15 3000 m z przeszkodami (K) – FINAŁ
  • 17:25 Trójskok (K) – FINAŁ
  • 17:30 Pchnięcie kulą (M) – FINAŁ
  • 17:35 4×100 m (K) – FINAŁ
  • 17:45 1500 m (K) – FINAŁ
  • 17:55 4×100 (M) – FINAŁ
  • 18:10 5000 m (M) – FINAŁ
  • 18:30 800 m (M) – FINAŁ
  • 18:40 4×400 m (K) – FINAŁ
  • 18:15 4×400 m (M) – FINAŁ

[tab:Medaliści]

Kobiety

10000 m

  1. Can (TUR) 31:12,86
  2. Felix (POR) 31:19,03
  3. Bjerkeli Grovdal (NOR) 31:23,45

Pchnięcie kulą

  1. Schwanitz (GER) 20.17
  2. Marton (HUN) 18,72
  3. Dereli (TUR) 18,22

    11. GUBA 16,95

Skok wzwyż:

  1. Beitia (ESP) 1,98
  2. Demirewa (BUL) 1,96
    Palyste (LTU) 1,96

200 m

  1. Asher Smith (GBR) 22,37
  2. Lalova-Collio (BUL) 22,52
  3. Luckenkemper (GER) 22,74

100 m ppł:

  1. Roleder (GER) 12,62
  2. Talaj (BLR) 12,68
  3. Porter (GBR) 12,76

Rzut młotem:

  1. WŁODARCZYK 78,14
  2. Heidler (GER) 75,77
  3. Skydan (AZE) 73,83

    6. KOPRON 70,91
    10. FIODOROW 69,48

400 m:

  1. Grenot (ITA) 50,73
  2. Guei (FRA) 51,21
  3. Onura (GBR) 51,47

    5. HOŁUB 51,89
    6. ŚWIĘTY 51,96

Skok w dal:

  1. Spanović (SRB) 6,94
  2. Sawyers (GBR) 6,86
  3. Mihambo (GER) 6,65

Rzut dyskiem:

  1. Perković (CRO) 69,97
  2. Fischer (GER) 65,77
  3. Craft (GER) 63,89

100 m:

  1. Schippers (NED) 10,90
  2. Lalova-Collio (BUL) 11,20
  3. Kambundji (SUI) 11,25

Rzut oszczepem:

  1. Chalidowicz (BLR) 66,34
  2. Stahl (GER) 65,25
  3. Kolak (CRO) 65,30

5000 m:

  1. Can (TUR) 15:18,15
  2. Bahta (SWE) 15:20,54
  3. Twell (GBR) 15:20,70

Skok o tyczce:

  1. Stefanidi (GRE) 4.81
  2. Ryzih (GER) 4,70
  3. Bengtsson (SWE) 4,65

Siedmiobój:

  1. Vetter (NED) 6626
  2. Nana Djimou (FRA) 6458
  3. Dadić (AUT) 6408

800 m:

  1. Pryszczepa (UKR) 1:59,70
  2. Lamote (FRA) 2:00,19
  3. Lindh (SWE) 2:00,37

    6. JÓŹWIK 2:00,57

Półmaraton:

  1. Moreira (POR) 1:10,19
  2. Inglese (ITA) 1:10,35
  3. Augusto (POR) 1:10,55

    9. MIERZEJEWSKA 1:12,10
    DNF. NAPIERAJ

Półmaraton drużynowy:

  1. PORTUGALIA
  2. WŁOCHY
  3. TURCJA

400 m PPŁ:

  1. Petersen (DEN) 55,12
  2. LINKIEWICZ 55,33
  3. Sprunger (SUI) 55,41

    8. ANKIEWICZ 57,31

3000 M Z PRZESZKODAMI:

  1. Krause (GER) 9:18,85
  2. Gega (ALB) 9:28,52
  3. Kaya (TUR) 9:35,05

    14. KOWAL 9:57,27

TRÓJSKOK:

  1. Mamona (POR) 14,58
  2. Minenko (ISR) 14,51
  3. Papahristou (GER) 14,47
  4. JAGACIAK MICHALSKA 14.40

4×100 M:

  1. Holandia 42,04
  2. Wielka Brytania 42,45
  3. Niemcy 42,48

    7. POLSKA 43.24

1500 m:

  1. CICHOCKA 4:33,00
  2. Hassan (NED) 4,33,76
  3. Mageean (IRL) 4,33,78

    7. ENNAOUI 4:34,84

4×400 M:

  1. Wielka Brytania 3:25,01
  2. Francja 3:25,96
  3. Włochy 3:27,49

Mężczyźni

Skok w dal:

  1. Rutherford (GBR) 8,25
  2. Torneus (SWE) 8,21
  3. Gaisah (NED) 7,93

Dziesięciobój:

  1. Van Der Plaesten (BEL) 8218
  2. Helcelet (CZE) 8157
  3. Duda (SRB) 8153

    DNF. WIESIOŁEK

Rzut oszczepem:

  1. Sirmais (LAT) 86,66
  2. Vesely (CZE) 83,59
  3. Ruuskanen (FIN) 82,44

    6. KRUKOWSKI 79.44
    8. OLESZCZUK 79,34
    11. GRZESZCZUK 76,41

100 m:

  1. Martina (NED) 10,07
  2. Harvey (TUR) 10,07
  3. Vicaut (FRA) 10,08

400 m ppł:

  1. Copello Escobar (TUR) 48,98
  2. Fernandez (ESP) 49,06
  3. Hussein (SUI) 49,10

400 m:

  1. Rooney (GBR) 45,29
  2. Maslak (CZE) 45,36
  3. Bonevacia (NED) 45,41

    6. OMELKO 45,67

Skok o tyczce:

  1. SOBERA 5,60
  2. Kudlicka (CZE) 5,60
  3. Rener (SVN) 5,50
  4.  LISEK 5,50

    7. WOJCIECHOWSKI 5,30

200 m:

  1. Hortelano (ESP)  20,45
  2. Guliyev (TUR) 20,51
  3. Talbot (GBR) 20,56
    DSQ Martina (NED) 20,37

10 000 m:

  1. Arikan (TUR) 28:19,52
  2. Kaya (TUR) 28:21.42
  3. Abida (ESP) 28,26,07

3000 m z przeszkodami:

  1. Mekhissi-Benabbad (FRA) 8:25,63
  2. Kaya (TUR) 8:29,91
  3. Kowal (FRA) 8:30,79
    —-
    DNS. ZALEWSKI

TRÓJSKOK:

  1. Hess (GER) 17,20
  2. HOFFMANN 17,16
  3. Reid (GBR) 16,76

110 ppł:

  1. Bascou (FRA) 13,25
  2. Baji (HUN) 13,28
  3. Belocian (FRA) 13,33
  4. CZYKIER 13,40

Rzut dyskiem:

  1. MAŁACHOWSKI 67.06
  2. Milanov (BEL) 65,71
  3. Kanter (EST) 65,27

    9. URBANEK 62,18

1500 m:

  1. F. Ingebrigtsen (NOR) 3:46,65
  2. Bustos (ESP) 3:46,90
  3. H. Ingebrigtsen (NOR) 3:47,18

PÓŁMARATON:

  1. Abraham (SUI) 1:02,03
  2. Ozbilen (TUR) 1:02,27
  3. Meucci (ITA) 1:02,38
  4. CHABOWSKI 1:02,54

    16. KULKA 1:04,47

PÓŁMARATON DRUŻYNOWY:

  1. Szwajcaria
  2. Hiszpania
  3. Włochy

SKOK WZWYŻ:

  1. Tamberi (ITA) 2,32
  2. Grabarz (GBR) 2,29
  3. Baker (GBR) 2,29
    Onnen (GER) 2,29

RZUT MŁOTEM:

  1. FAJDEK 80,93
  2. Tichań (BLR) 78,84
  3. NOWICKI 77,53

PCHNIĘCIE KULĄ:

  1. Storl (GER) 21,31
  2. HARATYK 21,19
  3. Arnaudov (POR) 20,59
  4. BUKOWKIECKI 20,58

4×100 M:

  1. Wielka Brytania 38,17
  2. Francja 38,38
  3. Niemcy 38,47

    6. POLSKA 38,69

5000 M:

  1. Fifa (ESP) 13:40,85
  2. Mechaal (ESP) 13:40,85
  3. Ringer (GER) 13:40,85

800 M:

  1. KSZCZOT 1:45,18
  2. LEWANDOWSKI 1:45,54
  3. Giles (GBR) 1:45,54

4×400 M:

  1. Belgia 3:01,10
  2. POLSKA 3:01,18
  3. Wielka Brytania 3:01,44

[tab:Klasyfikacja medalowa]

  KrajZłotoSrebroBrązSUMA
1.POLSKA65112
2.Niemcy54716
3.Wielka Brytania53816
4.Turcja45312
5.Holandia4127
6.Hiszpania3418
7.Portugalia3126
8.Francja25310
9.Włochy2237
10.Belgia2103
11.Szwajcaria2035
12.Białoruś1203
13.Norwegia1023
14.Serbia1012
14.Chorwacja1012
14.Grecja1012
17.Łotwa1001
17.Ukraina1001
17.Dania1001
20.Czechy0404
21.Bułgaria0303
22.Szwecja0224
23.Węgry0202
24.Litwa0101
24.Albania0101
24.Izrael0101
27.Finlandia0011
27.Azerbejdżan0011
27.Słowenia0011
27.Austria0011
27.Estonia0011
27.Irlandia0011
KOŃCOWA

[tab:Kadra PL]

Kobiety

1 Marika Popowicz-Drapała – bieg na 100 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów
2 Agata Forkasiewicz – bieg na 200 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów
3 Anna Kiełbasińska – bieg na 200 metrów sztafeta 4 x 100 metrów
4 Klaudia Konopko – bieg na 200 metrów sztafeta 4 x 100 metrów
5 Małgorzata Hołub – bieg na 400 metrów sztafeta 4 x 400 metrów
6 Justyna Święty – bieg na 400 metrów sztafeta 4 x 400 metrów
7 Patrycja Wyciszkiewicz – bieg na 400 metrów, sytafeta4 x 400 metrów
8 Angelika Cichocka – bieg na 800 metrów bieg na 1500 metrów
9 Sofia Ennaoui – bieg na 800 metrów bieg na 1500 metrów
10 Joanna Jóźwik – bieg na 800 metrów
11 Danuta Urbanik – bieg na 1500 metrów
12 Renata Pliś*-  bieg na 5000 metrów
13 Karolina Kołeczek – bieg na 100 metrów przez płotki
14 Emilia Ankiewicz – bieg na 400 metrów przez płotki
15 Joanna Linkiewicz – bieg na 400 metrów przez płotki
16 Tina Matusińska – bieg na 400 metrów przez płotki
17 Matylda Kowal – bieg na 3000 metrów z przeszkodami
18 Agnieszka Mierzejewska – półmaraton
19 Dominika Napieraj – półmaraton
20 Anna Jagaciak-Michalska – trójskok
21 Justyna Śmietanka-  skok o tyczce
22 Paulina Guba – pchnięcie kulą
23 Maria Andrejczyk – rzut oszczepem
24 Marcelina Witek – rzut oszczepem
25 Joanna Fiodorow – rzut młotem
26 Malwina Kopron – rzut młotem
27 Anita Włodarczyk – rzut młotem
28 Karolina Tymińska – siedmiobój
29 Katarzyna Sokólska-  sztafeta 4 x 100 metrw
30 Ewa Swoboda sztafeta – 4 x 100 metrów
31 Iga Baumgart sztafeta – 4 x 400 metrów
32 Martyna Dąbrowska – sztafeta 4 x 400 metrów
33 Ewelina Ptak sztafeta – 4 x 400 metrów

Mężczyźni

34 Remigiusz Olszewski – bieg na 100 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów
35 Przemysław Słowikowski – bieg na 100 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów
36 Karol Zalewski-  bieg na 200 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów
37 Łukasz Krawczuk – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów
38 Jakub Krzewina – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów
39 Rafał Omelko – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów
40 Adam Kszczot – bieg na 800 metrów
41 Marcin Lewandowski – bieg na 800 metrów, bieg na 1500 metrów
Mężczyźni
42 Dominik Bochenek – bieg na 110 metrów przez płotki
43 Damian Czykier – bieg na 110 metrów przez płotki
44 Artur Noga* bieg na 110 metrów przez płotki kontuzja
45 Patryk Adamczyk – bieg na 400 metrów przez płotki
46 Robert Bryliński – bieg na 400 metrów przez płotki
47 Jakub Smoliński – bieg na 400 metrów przez płotki
48 Krystian Zalewski – bieg na 3000 metrów z przeszkodami
49 Marcin Chabowski – półmaraton
50 Szymon Kulka – półmaraton
51 Karol Hoffmann – trójskok
52 Adrian Świderski -trójskok
53 Sylwester Bednarek – skok wzwyż
54 Piotr Lisek – skok o tyczce
55 Robert Sobera – skok o tyczce
56 Paweł Wojciechowski  -skok o tyczce
57 Konrad Bukowiecki – pchnięcie kulą
58 Michał Haratyk – pchnięcie kulą
59 Piotr Małachowski – rzut dyskiem
60 Bartłomiej Stój – rzut dyskiem
61 Robert Urbanek – rzut dyskiem
62 Marcin Krukowski – rzut oszczepem
63 Łukasz Grzeszczuk – rzut oszczepem
64 Kacper Oleszczuk – rzut oszczepem
65 Paweł Fajdek – rzut młotem
66 Wojciech Nowicki – rzut młotem
67 Paweł Wiesiołek – dziesięciobój
68 Krzysztof Grześkowiak – sztafeta 4 x 100 metrów
69 Adam Pawłowski – sztafeta 4 x 100 metrów
70 Grzegorz Zimniewicz-  sztafeta 4 x 100 metrów
71 Kacper Kozłowski – sztafeta 4 x 400 metrów
72 Michał Pietrzak-  sztafeta 4 x 400 metrów
73 Przemysław Waściński – sztafeta 4 x 400 metrów

[tab:END]

Top