Lenzerheide: Jaśkowiec 23., Staręga 14. Bjoergen straciła prowadzenie w TdS

Sylwia Jaśkowiec i Maciej Staręga odpadli w ćwierćfinałach sprintu techniką dowolną w szwajcarskich Lenzerheide – trzeciego etapu Tour de Ski. Sylwia była piąta w swoim biegu, a Maciej finiszował jako trzeci. Wygrali Ingvild Oestberg oraz Amerykanin Hamilton.

Jaśkowiec pobiegła w pierwszym ćwierćfinale, jej rywalkami były Oestberg, Anne Kylloenen, Hanna Kolb, Karolina Grohova oraz Eva Nyvltova-Vrabcova.  Niestety Sylwia nie dała rady bardziej znanym przeciwniczkom, dojechała do mety jako piąta i odpadła z dalszej walki. Na tym samym szczeblu rozgrywek odpadła także liderka Tour de Ski Marit Bjoergen.

W wielkim finale znalazły się Kolb, Jacobsen, Herrmann, Van der Graff, Oestberg oraz Caldwell. Najlepsze okazały się Norweżki Oestberg wygrała przez Jacobsen. Trzecia była Denise Herrmann. Jaśkowiec została sklasyfikowana na 23. miejscu i spadła na 9. lokatę w klasyfikacji generalnej Touru. Nową liderką została dzisiejsza triumfatorka Oestberg.

Na etapie eliminacji w z rywalizacją pożegnały się Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek.

Oficjalne wyniki >>

***

W rywalizacji mężczyzn 9. miejsce w etapie wstępnym zajął Maciej Staręga. Polak trafił do czwartego ćwierćfinału, gdzie był trzeci – uznał wyższość Niemca Wenzla oraz Amerykanina Newella. Czas Staręgi był za słaby, by myśleć o awansie jako lucky loser. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na 14. miejscu. W finale triumfował Amerykanin Simeon Hamilton, który wyprzedził lidera TdS Alexa Harvey’a z Kanady.

Oficjalne wyniki >>

Klasyfikacje i terminarz TdS 2013/14 >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/