Lewandowski strzelił przeciw BVB, Bayern wygrał szlagier /WIDEO/

W meczu 10. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski.

Do 72. minuty w Monachium pachniało dużą niespodzianką. To znajdujący się na granicy strefy spadkowej goście z Dortmundu otworzyli wynik meczu i od 31. minuty prowadzili 1:0. Do bramki Bayernu trafił wtedy Marco Reus.

Wyrównanie nastąpiło 18 minut przed końcem, a autorem gola był nie kto inny, jak Robert Lewandowski .Były zawodnik Borussii strzelił swojego pierwszego gola przeciw dawnym kolegom.

Po wyrównaniu Bayern szukał zwycięskiego gola i znalazł go pięć minut przed końcem. Kluczowy okazał się fatalny błąd Subotica i strata piłki przed polem karnym na rzecz Ribery'ego. Francuz wpadł w pole karne i jedynym ratunkiem dla gracza BVB był faul. Jedenastkę na gola zamienił zaś Arjen Robben. Po tym ciosie goście nie zdołali się podnieść i przegrali 1:2.

Porażka oznacza dla Borussii spadek na 16. miejsce w tabeli, które na koniec sezonu oznacza spadek. Bawarczycy umocnili się na prowadzeniu.

W 88. minucie plac gry opuścił Robert Lewandowski, pełne 90 minut rozegrał w barwach BVB Łukasz Piszczek. Polski defensor obejrzał żółtą kartkę.