Liga Europy 2015/16: Polskie awanse

Liga Europy

Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok awansowały do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Obie drużyny wygrywały pierwsze mecze na wyjazdach 1:0. U siebie znów okazały się lepsze i nie dały rywalom żadnych szans. Jednak w kolejnej rundzie czekają mocniejsi przeciwnicy.

Wrocławianie mierzyli się ze słoweńskim Celje. Wygrali pewnie 3:1. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale nie to jest najważniejsze na tym etapie. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego objęli prowadzenie na początku drugiej połowy. Bramkę zdobył Krzysztof Ostrowski. Dziesięć minut później padł kolejny gol. Strzelił go pozyskany niedawno Jacek Kiełb. W 80. minucie wydawało się, że zwycięstwo (na szczęście nie awans) może być zagrożone, bowiem Mariusza Pawełka pokonał Ivan Firer. Jednak w ostatniej minucie podstawowego czasu Kiełb trafił po raz drugi. To było jak najbardziej zasłużone zwycięstwo zespołu z Dolnego Śląska. Piłkarze z Wrocławia przez cały mecz przeważali i mogą cieszyć się z awansu. W kolejnej rundzie czeka już szwedzkie IFK Göteborg.

Jeszcze wyżej wygrała Jagiellonia. Podopieczni Michała Probierza rozbili litewską Kruoję aż 8:0. Wynik już w 3. Minucie otworzył Maciej Gajos. Pięć minut później do siatki trafił Karol Świderski, który strzelił gola także w wyjazdowym meczu. Jeszcze przed przerwą gole strzelał Patryk Tuszyński. Uczynił to najpierw w 18. minucie, a następnie w doliczonym czasie. Ten sam zawodnik cieszył się z bramki także w drugiej połowie, na raty wykorzystując rzut karny w 49. minucie. Trzy gole strzelił też rezerwowy Przemysław Frankowski, który pokonywał bramkarza w 64., 75. i 80. minucie. Rywalem Jagi w kolejnej rundzie będzie Omonia Nikozja. Cypryjczycy wyeliminowali gruzińskie Dinamo Batumi po zwycięstwie 2:0.

Od trzeciej rundy eliminacje zacznie Legia. Drużyna z Warszawy poznała dziś rywala. Będzie to Botosami z Rumunii. Zespół ten pokonał w Gruzji Tskhinvali 3:1.