Liga Mistrzów: Bayern ograł Marsylię na wyjeździe

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów Olympique Marsylia przegrał z Bayernem Monachium 0:2. Bawarczycy są blisko awansu do półfinału. Gole zdobyli Gomez i Robben.

Olympique Marsylia – Bayern Monachium 0:2 (0:1)

W pierwszej połowie było sporo ładnej dla oka piłki. Marsylia wcale nie zamierzała bronić się tylko przed atakami Bayernu i sama chciała coś ustrzelić. W 7. minucie powinno być 1:0, ale Neuer obronił strzał Remy’ego, a dobitka Ayewa musnęła tylko zewnętrzną stronę słupka. Bayern wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą po strzale Gomeza z 16 metrów.

W drugiej połowie to znów Marsylia stworzyła sobie dobrą okazję, ale Loic Remy uderzył za lekko. W odpowiedzi, w 70. minucie, ładną kombinację przeprowadzili Robben z Meullerem i ten pierwszy strzelił drugiego gola.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i Bayern może chyba czuć się półfinalistą LM.

Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek.