Ostatnia kolejka Ligi Mistrzyń: 3 polskie kluby grają o awans

We wtorek 11 grudnia rozegrane zostaną mecze ostatniej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Trzy drużyny reprezentujące Polskę wciąż mają szanse na awans, ale czeka ich trudne zadanie, by dostać się do najlepszej dwunastki rozgrywek. 

 Na ten moment każdy z przedstawicieli Orlen Ligi jest na trzecim miejscu w swojej grupie. Awans wywalczą natomiast po dwie najlepsze ekipy. Tym, którzy nie zdołają zakwalifikować się do tego grona pozostanie jeszcze jedna malutka furtka. CEV przyzna jednemu z 12 uczestników fazy play off organizację turnieju finałowego, a to równa się automatycznej kwalifikacji do tej imprezy. Miejsce tej drużyny w play offach zajmie natomiast najlepsza spośród finiszujących w grupach jako trzecie.

Eczacibasi Stambuł – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Turecka drużyna wygrała pewnie wszystkie dotychczasowe spotkania, tracąc zaledwie jeden punkt. Turczynki mają pewny awans do następnej fazy rozgrywek. Na drugim miejscu w grupie, z 7 punktami jest Azerrial Baku. Ekipa z Azerbejdżanu o jedno „oczko” wyprzedza drużynę z Dąbrowy Górniczej. Bez szans na awans pozostaje drużyna Dresdner SC.

Jeżeli Tauron MKS marzy o grze w fazie pucharowej powinien zdobyć dziś w Stambule przynajmniej dwa punkty. Niestety, nawet wygrana „za trzy” nie zagwarantuje wyprzedzenia drużyny Azerrialu. Siatkarki z Baku mają los w swoich rękach i jeżeli pokonają dziś na wyjeździe rywalki z Drezna w trzech lub czterech setach, na pewno znajdą się nad polską ekipą. Nadzieją ekipy z Dąbrowy Górniczej jest lepsze ratio setów, które decydować będzie w przypadku równej liczby punktów i wygranych meczów. W związku z tym, zadanie na dzisiejsze popołudnie to zdobycie jednego punktu więcej od Azerrialu. Czy jest realne? Początek spotkania w Stambule o 16:00. Potyczka w Dreźnie o 19:00.

Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Bank BPS Muszynianka Fakro – Dinamo Moskwa

Nie trzeba być wielkim matematykiem, by wiedzieć, że tylko wygrana 3:0 lub 3:1 umożliwi drużynie z Muszyny awans do dalszych gier z drugiego miejsca. Dinamo Moskwa ma 10 punktów, Polki o 2 mniej. Jeżeli Muszynianka wygrałaby w tie-breaku, to co prawda zrównałaby się punktami z dzisiejszymi rywalkami, ale mając na koncie trzy zwycięstwa, odpadłaby z rywalizacji. Decyduje bowiem liczba wygranych meczów, a Rosjanki już zdążyły triumfować cztery razy. Triumf 3:2 sprawi jednak, że polska drużyna będzie najlepszą drużyną spośród tych na trzecich miejscach, co za tym idzie zapewne otrzyma szansę zajęcia miejsca w play off, zwolnionego przez organizatora final four.

W pierwszym meczu rozegranym w Moskwie było sporo emocji i walki. Faworytki zwyciężyły 3:2, ale polski zespół zobaczył że może nawiązać walkę nawet z tak silnym rywalem.

Początek meczu o 18:00. Transmisja w Polsacie Sport.

Atom Trefl Sopot – Asystel Caranaghi Villa Cortese

Siatkarki Atomu są w niemal identycznej sytuacji co Muszynianka. Jedynie wygrana za trzy punkty daje im awans na drugie miejsce w grupie i przejście do fazy pucharowej. Włoszki mają obecnie 9 punktów – o 3 więcej od Atomu. Mecz w Ergo arenie zdecyduje o tym, kto z tej dwójki dołączy do niepokonanej w grupie Rabity Baku.

W pierwszym spotkaniu tych ekip Asystel zwyciężył 3:1, ale walka przez większą część meczu była bardzo wyrównana, a Atom zmarnował kilka szans na zdobycie choćby punktu.

Początek konfrontacji o 20:00, transmisja w Polsacie Sport.

***

Cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc w grupach przejdą do Pucharu CEV. Na chwilę obecną dorobek wszystkich polskich drużyn upoważnia je do myślenia o takim rozwiązaniu.

***

Wyniki na żywo można będzie śledzić TUTAJ

Plan transmisji ostatniej kolejki Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów TUTAJ


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/