Liga Światowa siatkarzy: Polacy wzięli rewanż na Brazylijczykach

Polska wygrała na wyjeździe z Brazylią 3:0 w drugim meczu grupy A siatkarskiej Ligi Światowej 2014. BIało-czerwoni zrewanżowali się Canarinhos za porażkę z czwartku w takim samym wymiarze. Drużyna Stephana Antigi awansowała na drugie miejsce w tabeli.

W czwartek to gospodarze lepiej rozpoczęli pojedynek wygrywając na przewagi pierwszego seta. Tym razem to nasi reprezentancji okazali się minimalnie lepsi w otwierającej partii (26:24) i dzięki temu poczuli się na boisku pewniej. 

Ochotę do walki wśród Brazylijczyków ekipa Stephana Antigi zmniejszyła jeszcze w drugiej odsłonie, gdzie znów udanie finiszowała i zwyciężyła 28:26. 

W trzecim secie Polacy postawili kropkę nad i triufując 25:21. Warto jednak odnotować, ze jeszcze w połowie seta przegrywali 9:14 i wcale nie było pewne, że spotkanie zakończy się po trzech setach. 

Wygrana nad Brazylią w jej własnej hali jest o tyle cenniejsza, że Antiga zabrał do Ameryki Południowej głównie zmienników i zawodników, którzy nie mogą być pewni miejsca w kadrze na wrześniowe mistrzostwa świata. Pokonanie słynnych rywali w takim stylu na pewno doda tym siatkarzom pewności.

Kolejne mecze Polacy zagraja 6 i 8 czerwca we Włoszech. Ekipa Italii ma za sobą dwie wygrane w Brazylii, a w ten weekend zmierzy się we własnej hali z Iranem.

Terminarz i tabele LŚ 2014 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/