Liga Światowa siatkarzy: Polacy wzięli rewanż na Brazylijczykach

Polska wygrała na wyjeździe z Brazylią 3:0 w drugim meczu grupy A siatkarskiej Ligi Światowej 2014. BIało-czerwoni zrewanżowali się Canarinhos za porażkę z czwartku w takim samym wymiarze. Drużyna Stephana Antigi awansowała na drugie miejsce w tabeli.

W czwartek to gospodarze lepiej rozpoczęli pojedynek wygrywając na przewagi pierwszego seta. Tym razem to nasi reprezentancji okazali się minimalnie lepsi w otwierającej partii (26:24) i dzięki temu poczuli się na boisku pewniej.

Ochotę do walki wśród Brazylijczyków ekipa Stephana Antigi zmniejszyła jeszcze w drugiej odsłonie, gdzie znów udanie finiszowała i zwyciężyła 28:26.

W trzecim secie Polacy postawili kropkę nad i triufując 25:21. Warto jednak odnotować, ze jeszcze w połowie seta przegrywali 9:14 i wcale nie było pewne, że spotkanie zakończy się po trzech setach.

Wygrana nad Brazylią w jej własnej hali jest o tyle cenniejsza, że Antiga zabrał do Ameryki Południowej głównie zmienników i zawodników, którzy nie mogą być pewni miejsca w kadrze na wrześniowe mistrzostwa świata. Pokonanie słynnych rywali w takim stylu na pewno doda tym siatkarzom pewności.

Kolejne mecze Polacy zagraja 6 i 8 czerwca we Włoszech. Ekipa Italii ma za sobą dwie wygrane w Brazylii, a w ten weekend zmierzy się we własnej hali z Iranem.