W piątek pierwszy konkurs mieszany z udziałem Polski

W piątek w Lillehammer zostanie rozegrany zostanie konkurs mieszany zaliczany do PŚ w skokach narciarskich. Na starcie po raz pierwszy stanie polska drużyna. Początek rywalizacji o 15:00.

Występ Biało-Czerwonych będzie możliwy dzięki zgłoszeniu do PŚ dwóch Polek – Joanny Szwab i Magdaleny Pałasz. Oczywiście szanse na wysokie miejsce w takim wypadku będą niewielkie, ale będzie to okazja do zdobycia cennego doświadczenia.

To będzie pierwszy mały kroczek, żeby – być może – kiedyś sięgać po medale także i w tej konkurencji – skomentował Łukasz Kruczek.

Rywalizacja drużyn mieszanych funkcjonuje od dwóch sezonów, czyli od momentu kiedy FIS uruchomił żeński Puchar Świata. W zeszłym sezonie konkurencja ta obecna była w kalendarzu MŚ w Val di Fiemme. Po złoto sięgnęła wówczas Japonia przed Austrią i Niemcami.

Jeszcze nie jest znany kompletny skład naszego zespołu. Pogłoski mówią, że męską część stanowić będą Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, ale na ten moment brak jest oficjalnego potwierdzenia.

Oprócz konkursu mieszanego w piątek na skoczni HS100 w Lillehammer odbędą się kwalifikacje do sobotnich zawodów mężczyzn. Ich początek planuje się na 12:00. Transmisja z zawodów mieszanych o godzinie 15:00 w Eurosporcie.

EDYCJA: Po piątkowych kwalifikacjach do konkursu mężczyzn Łukasz Kruczek podjął decyzję, że w zawodach mieszanych wystąpią Kamil Stoch i Maciej Kot.

***

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz