Porażka hokeistów na zakończenie udanych mistrzostw

Polska - Chorwacja hokej na lodzie 2014

W swoim ostatnim meczu na MŚ dyw IB polska reprezentacja hokejowa przegrała 2:4 z Wielką Brytanią. Pomimo porażki, Polacy awansowali do grupy A dywizji I.

Starcie z Wielką Brytanią było zwieńczeniem udanego występu na litewskim turnieju oraz pożegnaniem trenera Igora Zacharkina, który po tych mistrzostwach kończy współpracę z polską kadrą. Pierwsza tercja tego meczu była bezbramkowa. Pierwsze gole padły w drugiej odsłonie meczu, niestety – strzelili je Brytyjczycy. W 23. i 29. miucie naszego golkipera pokonywał Colin Shields.Biało-czerwoni kontakt złapali w 36. minucie, kiedy kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Dronia. Polska grała wówczas w liczebnej przewadze.

Mimo pewnego awansu Polacy walczyli o dobry wynik i opłaciło się – w 46. minucie na 2:2 strzelił Krystian Dziubiński. W 52. minucie znów musieli jednak gonić wynik. Robert Dowd dobił krążek do polskiej bramki, gdy jego ekipa grała w przewadze 5 na 3. To okazało się kluczowe dla losów meczu, na 90 sekund przed końcem rywale dobili nas jeszcze strzałem do naszej pustej bramki. Tym samym hat-tricka skompletował Shields.

Porażka 2:4 nie miała żadnego znaczenia dla naszego miejsca w tabeli. Już wcześniej ekipa Igora Zacharkina zapewniła sobie triumf w mistrzostwach.