Relacja: Estonia – Polska [na żywo]

PZPN

Polska zmierzy się w Tallinie z Estonią w meczu towarzyskim piłkarzy. Trener Waldemar Fornalik zadebiutuje tym spotkaniem na stanowisku selekcjonera narodowej reprezentacji. PubSport.pl przeprowadzi relację LIVE z tego wydarzenia.

Zapis Relacji LIVE: Estonia – Polska ->

Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się meczami kwalifikacji MŚ 2014. W rankingu FIFA z sierpnia Estonia jest na 49. natomiast Polska na 54. miejscu. O meczu i sytuacji w kadrze przed jesienną kampanią pisze redaktor naczelny PubSport.pl – Damian Ślusarczyk:

Wielkich oczekiwań co do tego sparingu mieć nie możemy. Nie spodziewajmy się również rewolucyjnej zmiany w grze drużyny narodowej. Pierwsze tygodnie „panowania” byłego szkoleniowca Ruchu Chorzów są raczej nudne, a decyzje na wskroś przewidywalne. Właściwie są to nie-decyzje. Waldek po prostu podpisuje swoim nazwiskiem wszystkie poczynania swojego poprzednika – powołał skład w niemal stu procentach identyczny do tego znanego z Euro 2012 i utrzymał w roli kapitana Kubę Błaszczykowskiego, który od zakończenia Euro przeżywa trudne dni i przynajmniej w moich oczach stracił mnóstwo z sympatii jaką go darzyłem. Na tą samą drogę wkroczył w moim odczuciu Fornalik. Przed meczem z Estonią nie było nowego rozdania, karty zawodników, szczególnie tych niechcianych przez Smudę nie zostały wyczyszczone. Za 3 tygodnie mecz eliminacyjny z Czarnogórą, a u nas to co na Euro – bez zmian. W ten sposób Waldek zdaje się podawać rękę Frankowi, daje sygnał – drużyna na mistrzostwach zagrała dobrze, nie trzeba psuć tego co zbudowano. Nie wiem, czy zmiana trzech czy pięciu zawodników dałaby pozytywny efekt, ale przynajmniej pokazałaby kto jest szefem tej drużyny i w pewien sposób odcięła nas od czerwcowej kompromitacji. Zaraz zaczną się eliminacje. Na początek wspomniana Czarnogóra i Mołdawia, rywale do ogrania, ale też nie tacy znowu drewniani – czy teraz też zadowolimy się dwoma „zwycięskimi” remisami, które „pozwolą nam powalczyć w kolejnych meczach”?

Bilans meczów Polska – Estonia:

Dotychczas graliśmy z tym rywalem 8 razy – zawsze towarzysko. Siedem meczów padło łupem Biało-Czerwonych, jeden zakończył się bezbramkowym remisem. Bilans bramek: 18-3 na naszą korzyść. Ostatni raz mierzyliśmy się z Estonią w lutym 2008 roku we Wronkach, wygraliśmy 2:0, a gole zdobywały takie „asy” jak Radosław Matusiak i Tomasz Zahorski.

Mecz rozpocznie się o 20:45 – relacja LIVE pod poniższym linkiem:

Relacja na żywo: Estonia – Polska ->


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/