Liverpool sprzedany

Klub z Anfield po wielu perturbacjach (oprócz całej otoczki medialnej, także dwie wygrane sprawy w sądzie) został sprzedany. Byli już właściciele Tom Hicks i George Gillett nie mieli wyjścia i musieli pozbyć się klubu. Nowym właścicielem została amerykańska grupa New England Sports Ventures, która wydała na „The Reds” 300 mln funtów.

Kibice się cieszą, bo gorzej niż za Hicksa i Gilletta już chyba nie będzie, dodatkowo nowy własciciel z miejsca spłacił dług szkockiemu bankowi (grubo ponad 200 mln funtów). Gdyby klubu nie udało się sprzedać, a co za tym idzie – nie spłacono by długu (termin minął własnie w piątek) klub mógłby nawet ogłosić upadłość. Na pewno wszedłby pod zarząd komisarczyny, co wiąże się z odjęciem 9 punktów, co dla klubu w jego obecnej sytuacji byłoby sporym ciosem.

Liverpool po 7 meczach ligowych znajduje się przecież w strefie spadkowej. Dawno już nie miał tak złego początku sezonu. Sześć punktów w 7 meczach to nie jest wynik, który cieszyłby kibiców, nie wspominając o ewentualnym odjęciu punktów karnych. Pojawił się nowy właściciel, co zawsze niesie ze sobą nadzieje na lepsze jutro. Zmiana nie mogła przyjść w lepszym czasie. Już jutro bowiem piłkarze Roya Hodgsona zmierzą się w meczu derbowym z Evertonem (który również zawodzi i w tabeli plasuje się dokładnie nad rywalem zza miedzy).

Jest więc w końcu porządek w klubie od strony administracyjnej i wypadałoby także zadbać o aspekt sportowy. Kiedy odbić się od dna, jak nie jutro – w meczu z odwiecznym rywalem, w dodatku na jego boisku ? Jeśli Liverpool nie wygra tego spotkania, prasa może zacząć domagać się zmiany menedżera. Roy Hodgson objął drużynę niedawno i choć wydawał się niezłym kandydatem na przejęcie schedy po Benitezie, to póki co (od strony sportowej) nie widać znaczących postępów.

Nie wiadomo czego w tej sprawie można się spodziewać po nowym właścicielu, jednak w mojej opini zmiana mendżera nie jest rozwiązaniem. Anglik powinien dostać czas przynajmniej do końca sezonu. Jeśli Liverpool nie dostanie się do pucharów, będzie można z czystym sumieniem szukać nowego trenera.

Autorem tej notki jest taxi-rock twórca bloga http://taxi-rock.salon24.pl/


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/