Barcelona odbiła się od ściany; Atletico i Bayern w półfinałach LM

Atletico Madryt wygrało na własnym stadionie z FC Barceloną 1;0 i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. W tej fazie rozgrywek zagra też Bayern Monachium, który pokonał Manchester United 3:1. Zapraszamy do obejrzenia bramek z tych spotkań.

W obydwu rywalizacjach na półmetku były remisy 1:1, które przed rewanżami w lepszej sytuacji stawiały gospodarzy, czyli Atletico i Bayern. Mecz w Madrycie rozpoczął się od prawdziwej nawałnicy ze strony ekipy Diego Simeone, która w ciągu 15 minut oddała 6 strzałów na bramkę, trzy razy trafiała w słupek i co najważniejsze – raz pokonała bramkarza Barcy Pinto. W 5. minucie uczynił to Koke.

Po tym trafieniu madrycka drużyna cofnęła się do defensywy i z żelazną konsekwencją rozbijała ataki wielkiej Barcelony. Poświęcenie jakie piłkarze Atletico włożyli w ten mecz było ogromne i zaowocowało właściwie kompletną neutralizacją największych atutów Barcy – Neymara i Messiego. Obaj panowie mieli w tym spotkaniu tylko po jednej okazji bramkowej, ale żaden z nich nie trafił nawet w światło bramki. Przez długie minuty Duma Katalonii biła głową w mur i narażała się na groźne kontry, które mogły, a nawet powinny zostać zamienione na drugiego gola dla gospdarzy. Tak się jednak nie stało, Los Colchoneros wygrali 1:0 i awansowali do półfinału po blisko czterdziestu latach przerwy.

Więcej goli padło w Monachium. Faworyzowany Bayern znów długo nie mógł znaleźć recepty na skazywany na pożarcie Manchester i w 57 minucie po golu Evry został zmuszony do odrabiania strat.

Jak się okazało pogoń monachijczyków była skuteczna, dała im aż trzy gole i ostatecznie dość pewny awans.

Już dwie minuty po golu gości, do remisu doprowadził Mandżukić. Kolejny cios zadał w 68. minucie Muller: Na 3:1 wynik ustalił zaś Roben.