LM: Bramki z środowych meczów [wideo]

Piłka nożna - Pubsport.pl

Przedstawiamy bramki skróty wszystkich środowych meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Chelsea – Szachtar 3:2 (2:1)

Już w pierwszych minutach padły dwie bramki. Gospodarze rzucili się na rywali i w 6. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Torresa sprezentowanym przez obronę gości.

Szachtar wyrównał po 120 sekundach – gola zdobył Willian.

Przez kilkanaście kolejnych minut inicjatywę miał zespół z Ukrainy, który stworzył kilka groźnych okazji i zmusił do wysiłku Petra Cecha. Tuż przed przerwą, niespodziewanie na prowadzenie wróciła Chelsea. Kapitalnego gola z 35. metrów strzelił Oschar, choć trzeba przyznać, że miał ułatwione zadanie, celując do pustej bramki.

Goście piorunująco rozpoczęli drugą połowę. Już w 47. minucie było 2:2 – znów strzelał Willian.

Szachtar był w drugiej połowie zespołem przeważającym, szukającym trzeciego gola. I znów musiałby przyjąć zaskakujący cios od Chelsea. W 67. minucie to siatki trafił Mikel, ale przy tym strzale gracz Chelsea był na spalonym, co wychwycił arbiter.

Do 90. minuty trwała wyrównana walka z akcjami z jednej i drugiej strony. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Victor Moses skierował piłkę do siatki Szachtara w 93. minucie. To był zabójczy rzut rożny.

Skrót:

Juventus – Nordsjaelland 4:0 (3:0)

W 7. minucie prowadzenie gospodarzom dał Marccisio.

W 28. minucie na 2:0 podwyższył Vidal.

Jeszcze przed zmianą stron było po zawodach – Giovinco zdobył trzeciego gola dla Starej Damy.

Czwarte trafienie stało się udziałem Quagiarelli – kwadrans przed końcem meczu.
Skrót:

Braga – Manchester United 1:3 (0:0)

Koszmary Manchesteru z poprzedniej kolejki powróciły minuty po zmianie stron. W 49. minucie prowadzenie Bradze dał Alan, wykorzystując rzut karny.

Niedługo potem mecz został przerwany z powodu awarii oświetlenia.

Widowisko wznowiono po ponad 10 minutach przerwy. W 80. i 84. minucie goście zadali dwa bolesne ciosy. Gole zdobyli Van Persie i Rooney (z karnego). W ostatniej minucie gospodarzy dobił Javier Hernandez.

Skrót:

Cluj – Galatasaray 1:3 (0:1)

Galatasaray wyszło na prowadzenie w 18. minucie po golu Yilmaza.

8 minut po przerwie wyrównał Sougou.

To był jednak dzień Yilmaza, który na listę strzelców wpisał się jeszcze w 61. i 74. minucie.

Skrót meczu:

Valencia – BATE 3:2 (2:0)

Goście z Borysowa trzymali się tylko 25 minut. Potem w ciągu 180 sekund stracili dwa gole i mogli zapomnieć o korzystnym wyniku na Mestalla. Gole zdobyli Jonas i Soldado (z karnego).

Już w drugiej połowie trzeciego gola strzelił Feghouli.

W 53. minucie trafienie dla gości zaliczył Bardini.

Kilka minut przed końcem gospodarzom zrobiło się gorąco, bo kontaktowego gola zdobył Mozolewski. Czwartą bramkę zdobył jednak Feghouli i BATE spadło na trzecie miejsce w tabeli.

Bayern – Lille 6:1 (5:0)

Bawarczycy urządzili gościom z Lille powitanie, którego nie zapomną bardzo długo. W nieco ponad pół godziny wbili 5 goli.

Już w 4. minucie meczu Bastian Schweinsteiger wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Reprezentant Niemiec fantastycznie wykonał rzut wolny.

Na 2:0 w 19. minucie podwyższył Pizarro.

Trzeci gol padł po rzucie wolnym i strzale Robbena.

W 29. minucie gości kolejny raz ośmieszył Pizarro.

To nie był jednak koniec tortur na Francuzach. 4 minuty potem Peruwiańczyk skompletował hat-tricka.

Na osłodę dla Lille, kilkanaście minut po przerwie piękną bramkę strzelił Salomon Kalou.

To tak rozsierdziło Niemców, że szybko wcisnęli szóstego. Tym razem za sprawą Kroosa.

Skrót:

Celtic – Barcelona 2:1 (1:0)

Barcelona przeważała od początku meczu, ale gospodarze umiejętnie się bronili. Kibice w Glasgow poderwali się z miejsc w 20. minucie. Jeden z nielicznych ofensywnych wypadów Celtiku skończył się rzutem rożnym. Po chwili stadion szalał z radości, bo Wanyama wykorzystał błąd Jordiego Alby i dał prowadzenie swojej drużynie.

Po półgodzinie gry Messi był bliski wyrównania, ale jego mocny strzał z 12 metrów wylądował na poprzeczce. Z każdą minutą rosła przewaga Barcy. 10 minut przed przerwą gola mógł zdobyć Alexis, ale dobrze spisał się bramkarz. Potem Chilijczyk trafił jeszcze w słupek. Do przerwy Celtowie utrzymali przewagę.

Barcelona miała ogromną przewagę, Foster spisywał się jednak kapitalnie, a w 84. dołożył do tego asystę! Po długim wykopie 18-letni Tony Watt, który chwilę wcześniej pierwszy raz w życiu pojawił się na boisku Ligi Mistrzów, podwyższył na 2:0. Celtowie w kapitalny sposób uczcili 125-lecie klubu.

W doliczonym czasie gry kontaktowe trafienie zapisał na swoim koncie Messi, ale czasu na wyrównanie już zabrakło.

Benfica – Spartak 2:0 (0:0)

Po bezbramkowych 45 minutach przyszła skuteczniejsza gra Benfiki. W 55. i 69. dwa ważne w kontekście walki o awans gole zdobył Cardozo.