LM: Soldado zdemolował Bate [gole z wtorku]

Piłka nożna - Pubsport.pl

Wieczór z Ligą Mistrzów był przeładowany emocjami. Zapachniało kilkoma niespodziankami, a dwa mecze zakończyły się zaskakującymi rezultatami. Barca uratowała 3 punkty w 93. minucie. Gwiazdą wieczoru Roberto Soldado, który hat-trickiem odczarował stadion w Mińsku i wybudził z pięknego snu Bate Borysów.

Nordsjaeland – Juventus 1:1 (0:0)

Po bezbramkowej pierwszej połowie, druga zaczęła się od szokującego wydarzenia. Beckmann dał w 50. minucie prowadzenie gospodarzom, fantastycznie wykonując rzut wolny.

Stara Dama wyrównała dopiero 9 minut przed końcem. Autorem bramki Vucinić.

Juve zremisowało już 3. raz w tej edycji LM.

***

Szachtar – Chelsea 2:1 (1:0)

Gospodarze mieli piorunujący początek. Już w 3. minucie objęli prowadzenie za sprawą strzału Alexa Teixeiry.

7. minut po przerwie jeszcze większe zaskoczenie – Szachtar podwyższa na 2:0. Autorem gola Fernandinho.

Kontaktowego gola dla gości strzelił w 88. minucie Oscar.

***

Bate -Valencia 0:3 (0:1)

Przez pierwszy kwadrans przeważała Valencia i mogła nawet objąć prowadzenie. Ze strzałem Soldado poradził sobie jednak bramkarz BATE. Potem groźniejsze sytuacje stwarzali gospodarze, którzy kilkukrotnie zatrudniali Diego Alvesa. W 45. minucie po wątpliwym rzucie karnym 1:0 dla Valencii. Gola strzelił Soldado.

Ten sam piłkarz zdobył też drugiego gola 10 minut po przerwie.

Obrót spraw podłamał Bate i rozochocił Soldado. Napastnik Valencii szybko skompletował hat-tricka.

***

Lille- Bayern 0:1 (0:1)

W 20. minucie Bayern objął prowadzenie po golu Mullera z rzutu karnego.

***

Spartak – Benfica 2:1 (2:1)

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 3. minucie. Składną akcję Spartaka wykończył Rafael Carioca.

Benfica zdołała doprowadzić do remisu w 33. minucie po strzale Limy. Taki rezultat utrzymywał się na tablicy wyników zaledwie 10 minut. Własnego bramkarza pokonał Jardel.

Druga połowa była bezbramkowa, Spartak sięgnął po pierwsze w sezonie 3 punkty. Benfica ma zaledwie 1 punkt i jej sytuacja zrobiła się wyjątkowo trudna.

Skrót meczu:

***

Barcelona – Celtic 2:1 (1:1)

Strzelanie na Camp Nou rozpoczął Javier Mascherano, niestety dla Barcy – trafił do własnej siatki.

Wyrównujące trafienie miało miejsce dopiero w 45. minucie, a jego autorem był Andres Iniesta.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się sensacyjnym remisem Jordi Alba zdobył bramkę w 93. minucie.

1351024676244

***

Manchester United – Braga 3:2 (1:2)

Pierwsze dwadzieścia minut zszokowało widzów na Old Trafford. Alan trafił w 3. oraz 20. minucie.

Czerwone Diabły przebudziły się pięć minut później. Kontaktowe trafienie zaliczył Javier Hernandez.

2:2 zrobiło się dopiero w drugiej połowie. Gola w 62. minucie dość szczęśliwie strzelił Evans.

Gospodarze nie poprzestali na wyrównaniu. Kwadrans przed końcem na prowadzenie wyprowadził ich Hernandez.

***

Galatasaray – CFR Cluj 1:1 (0:1)

Dramatyczny mecz w Stambule. W 19. minucie samobójczego gola strzelił Nounkeu.

Między 25 i 28. minutą dwie żółte kartki skompletował gracz gości Aguirregaray. Kluż kończył w dziesiątkę.

W 35. miucie Melo zmarnował rzut karny i Galatasaray ciągle przegrywało 0:1.

Cierpliwość fanów Galaty wystawiona była w tym meczu na ciężką próbę. Wyrównująca bramka padła dopiero w 77. minucie, zdobył ją Yilmaz.