LM: Borussia ograła Real, City upokorzone przez Ajax [wideo]

Piłka nożna - Pubsport.pl

Prezentujemy gole i opisy przebiegu środowych meczów 3. kolejki Ligi Mistrzów UEFA.

Zenit – Anderlecht 1:0 (0:0)

Po bezbramkowej pierwszej połowie, Rosjanie przeważyli szalę na swoją korzyść 18 minut przed końcem. Rzut karny wykorzystał Kerżakow.

Zenit zdobył pierwsze punkty w tym sezonie LE. Anderlecht ma tylko jedno „oczko” na koncie.

Malaga – Milan 1:0 (0:0)

Tuż przed przerwą rzut karny zmarnował Joaquin.

Piłkarz Malagi zrehabilitował się w 64. minucie.

Dinamo Zagrzeb – PSG 0:2 (0:2)

Zlatan Ibrahimović otworzył wynik spotkania w 33. minucie.

10 minut później na 2:0 podwyższył Jeremy Menez.

Porto – Dynamo Kijów 3:2 (2:1)

Kwadransa potrzebowało Porto by wyjść na prowadzenie. Bramkarza gości pokonał Varela.

Po sześciu minutach wyrównał Gusiew. Był to pierwszy stracony przez Porto gol w tej edycji LM.

Po kolejnych 15. minutach Porto wróciło na prowadzenie po trafieniu Martineza.

Ambitni kijowianie wyrównali w 72. minucie za sprawą Browna.

Swój dzień miał jednak Jacskon Maritnez, który znów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 78. minucie.

Skrót meczu:

Borussia D. – Real Madryt 2:1 (1:1)

W 36. minucie strzelanie rozpoczął Robert Lewandowski, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Casillasem i fatalny błąd Pepe.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie 2 minuty. Wówczas po Ronaldo pokonał bramkarza BVB. Duże znaczenie w tej akcji miał brak Łukasza Piszczka, który nie zdążył wrócić po jednym z ofensywnych wypadów.

Borussia wróciła na prowadzenie w 64. minucie po tym jak do siatki trafił Schmelzer.

Ajax – Manchester City 3:1 (1:1)

Grający z nożem na gardle Citizens wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Trafienie zaliczył Nasri.

Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Gola strzelił de Jong.

W 58. Ajax objął niespodziewane prowadzenie po golu Moisandera.

Po kolejnych 10 minutach mistrzowie Anglii znaleźli się na kolanach – 3:1 po strzale Eriksena.

Montpellier – Olympiakos 1:2 (0:0)

Gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie po golu Charboniera.

Goście wyrównali w 73. minucie – trafił Torosidis.