LM: Milan pokonał Barcelonę, remis w Stambule

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów AC Milan pokonał na San Siro FC Barcelonę 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie, a z dobyli je Kevin Prince Boateng i Suley Muntari.

Pierwsza połowa była bezbramkowa, ale stała pod znakiem sporej przewagi gości, przynajmniej w posiadaniu piłki. Sytuacji, a nawet strzałów, było jednak bardzo mało.

Więcej emocji dostarczyła druga część gry – Barca ciągle cierpliwie „klepała” w środku pola i cierpliwie czekała na swoją szansę. Niespodziewanie to jednak gospodarze zadali dwa ciosy.

W 57. minucie Kevin Prince Boateng uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Victora Valdesa. Sytuacja może budzić kontrowersje, gdyż futbolówka nim trafiła do strzelca bramki, została odbita ręką przez Zapatę. Sędziowie musieli to zdarzenie widzieć, ale z pewnością uznali, że zagranie było przypadkowe.

Gdy wydawało się, że goście rzucą się do ataku, obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. I jeszcze raz Katalończycy zostali skarceni przez Milan. W 81. minucie nie było już żadnych kontrowersji – El Shaarawy pięknie przerzucił piłkę do Muntariego, a ten z 10 metrów nie dał szans Valdesowi.

Niespodzianką nie jest sama wygrana Milanu, bo  ta mogła się wydarzyć, ale fakt, że mediolańczycy pojadą na rewanż z tak pokaźną zaliczką.

***

W drugim środowym spotkaniu Galatasaray zremisowało z Schalke 04 1:1. W 12. minucie wynik otworzył Burak Yilmaz, tuż przed przerwą goście wyrównali za sprawą Jermaina Jonesa.