LM nie dla Legii – remis 2:2 ze Steauą

Legia Warszawa zremisowała ze Steauą Bukareszt 2:2 i odpadła z rywalizacji w Lidze Mistrzów. Stawką spotkania był awans do fazy grupowej tych prestiżowych rozgrywek.

W pierwszej połowie padły aż trzy gole. Początek był fatalny dla mistrzów Polski, którzy w ciągu dziewięciu minut stracili dwie bramki. Taki obrót spraw nie dziwi, jeżeli przeanalizuje się postawę legionistów w tym okresie gry. Ekipa Jana Urbana nie istniała na boisku, dając sobie wbić gole (ich autorami byli Stanciu i Piovacarri) w sposób niegodny Ligi Mistrzów.

Te szybkie ciosy nieco obudziły drużynę Jana Urbana, która zaczęła grać odważniej i szybko wbiła piłkę do siatki rywali. Trafienie Kucharczyka zostało jednak słusznie anulowane przez portugalskiego sędziego Pedro Proencę. Napastnik Legii był na minimalnym spalonym.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze – w 24. minucie doskonałą centrę Wawrzyniaka na kontaktowego gola zamienił Radović. Niestety, na kolejne trafienia (a Legia potrzebowała jeszcze dwóch) trzeba było czekać aż do 94. minuty. Wówczas na 2:2 trafił Rzeźniczak, ale nie zmieniło to nic w końcowym rozrachunku. Steaua z Rafałem Szukałą w składzie awansowała dzięki dwóm golom zdobytym na wyjeździe.

Legia zagra teraz w fazie grupowej Ligi Europy.