LM: Porażka Resovii z Bre Banca Cuneo

W meczu 4. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów przegrali na wyjeździe z Bre Banca Cuneo 1:3.

Do drugiej przerwy technicznej mistrzowie Polski dotrzymywali kroku renomowanemu rywalowi z Włoch. Niestety licznik punktowy drużyny Andrzeja Kowala zatrzymał się na 16. Rzeszowianie stracili wówczas sześć punktów z rzędu (zrobiło się 16:23) i zamiast wyrównanej i emocjonującej końcówki mieliśmy gładko przegranego seta (ostatecznie do 19).

Drugi set był koncertem Resovii, niech świadczy o tym fakt, że gospodarze nawet przez moment nie wyszli wówczas na choćby minimalne prowadzenie. Od stanu 4:5 zaczęło się konsekwentne budowanie przewagi, która tuż przed pierwszą piłką setową wyniosła już 12 punktów. Resovia doprowadziła do remisu w meczu wygrywając seta 25:14.

Niestety w kolejnej części spotkania wszystko wróciło do normy. Bre Banca wygrała gładko do 16, prowadząc praktycznie przez całego seta. W środkowej części rozgrywki Polacy zmniejszyli straty do jednego punktu, by chwilę potem znów zacząć tracić dystans.

W czwartym secie rzeszowianie walczyli jak lwy, by zdobyć przynajmniej punkt na trudnym terenie. Odrobili trzypunktową stratę w końcówce i mieli nawet set balla, ale ostatecznie przegrali 27:29 i cały mecz 1:3.

Resovia ma 6 punktów i w tabeli raczej pozostanie wiceliderem. Bre Banca z 12 punktami prowadzi w grupie i jest pewna pierwszego miejsca.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!