LM: Vive wciąż niepokonane

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów piłki ręcznej zawodnicy Vive Targów Kielce pokonali Metalurg Skopje 23:21. Mistrzowie Polski pozostali niepokonani w grupie C.

Mecz był wyrównany od początku do końca, ale przez większą część spotkania to gospodarze dyktowali z warunki i byli na prowadzeniu. W początkowych minutach drugiej połowy Metalurg prowadził nawet 14:11. Podopieczni Bogdana Wenty doprowadzili do remisu około kwadrans przed końcem, a po kilku kolejnych akcjach zyskali minimalną przewagę. Dzięki dobrej postawie obrony i Sławomira Szmala udało się odskoczyć na trzy bramki. Do końca pozostawało osiem minut, które niewiele zmieniły i przyniosły kielczanom piąte kolejne zwycięstwo w elitarnej Champions League.