LM: Resovia zagra w Rumunii

We wtorek o 18:00 siatkarscy mistrzowie Polski rozegrają mecz 5. kolejki Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie rumuński zespół Remat Zalau. 

Mimo, że rywal nie należy do europejskiej elity i nie dysponuje zawodnikami międzynarodowej klasy, to spotkanie zdecydowanie należy uznać za ważne. Po czterech kolejkach Resovia zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy G, mając 6 punktów. Rzeszowianie nie mają już szans doścignąć włoskiej drużyny Bre Banca Cuneo, a tylko to gwarantuje awans do play offs. Finiszując na drugi miejscu trzeba mieć trochę szczęścia, gdyż tylko 5 z 7 ekip, które zajmą tą pozycję w swoich grupach przejdzie do dalszych gier. Obecnie mistrzowie Polski legitymują się najsłabszym bilansem spośród wiceliderów, co za tym idzie -teoretycznie są poza LM. Zdobycie sześciu punktów w ostatnich dwóch pojedynkach będzie dla podopiecznych Andrzeja Kowala kluczowe, jeżeli nie chcą jeszcze przed końcem roku skończyć przygody z elitarnymi rozgrywkami.

W pierwszym meczu z Rematem, polscy siatkarze wygrali 3:0, ale nie zachwycili zgromadzonych kibiców. Teraz zadanie będzie o tyle trudniejsze, że poprzedzi je odległa podróż w, przynajmniej siatkarsko, egzotyczny zakątek Starego Kontynentu. Gracze z Rumunii, których trenerem jest Polak, Mariusz Sordyl są jak na razie dostarczycielem punktów w grupie G. Przegrali wszystkie mecze i zdobyli jeden punkt. W poprzedniej serii spotkań zdołali doprowadzić do piątego seta z francuskim Arago de Sete. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że Resovia nie została doścignięta przeze Arago i zachowała jednopunktową przewagę nad tym zespołem.

We wtorkowym starciu wszystkie atuty przemawiają za drużyną z Rzeszowa – Rumunii mają wąską kadrę i dużo mniejszy potencjał. Wypada mieć nadzieję, że siatkarze Resovii podejdą do tej rywalizacji w pełni skoncentrowani i załatwią sprawę w trzech setach.

Mecz odbędzie się o 18:00, transmisja w Polsacie Sport.

***

Tabele i terminarze Ligi Mistrzów >>

***

Plan transmisji 5. kolejki Ligi Mistrzów przygotowany przez redakcję Tele-Sport.pl TUTAJ >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/