LM siatkarzy: dobry start Resovii

Mistrzowie Polski – siatkarze Asseco Resovii Rzeszów od wygranej zaczęli udział w tegorocznej Lidze Mistrzów. Polacy pokonali na wyjeździe francuskie Arago de Sete.

Od początku pierwszego seta nieznacznie przeważała polska drużyna. Resovia szczytowe prowadzenie osiągnęła już w pierwszych minutach gry – 7:4. Tuż przed drugą przerwą techniczną sytuacja się odwróciła i to Arago miało o 2 punty więcej (15:13). Przez moment trwała walka punkt za punkt, a od stanu 19:19 lepiej punktowali rzeszowianie i to oni wygrali pierwszą partię 25:23.

Drugi set miał jeszcze bardziej dramatyczny przebieg. Od pierwszych piłek zarysowała się dominacja Francuzów, którzy prowadzili w środkowej fazie nawet pięcioma punktami (17:12 i 18:13). Wówczas nastąpił jednak przełom w grze gości z Rzeszowa, którzy przy trzech kolejnych przejściach zdobywali po 3 punkty, co szybko doprowadziło do remisu 20:20. I znów więcej zimnej gry mieli mistrzowie Polski, dzięki czemu wygrali 25:22.

Początek trzeciej partii nie był udany dla Resovii. Już po 10 rozegranych piłkach gospodarze prowadzili 8:2, z czasem jeszcze powiększając różnicę. Goście wyraźnie nastawili się na czwartą partię i ostatecznie przegrali tą część gry aż 13:25.

W czwartym secie długo trwała walka cios za cios. Delikatną przewagę mieli jednak siatkarze Asseco i dzięki temu prowadzili jednym lub dwoma punktami. Decydujący szturm nastąpił tuż przed drugą przerwą techniczną. Od stanu 12:14 różnica między rywalami pogłębiała się i set skończył się wynikiem 19:25.

Resovia jest trzecim reprezentantem Polski, który od wygranej za 3 punkty rozpoczął tegoroczną Ligę Mistrzów. Wcześniej swoje spotkania zwyciężyły ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Skra Bełchatów.