LM siatkarzy: Mecz na szczycie w Rzeszowie

W środę o 18:00 w Rzeszowie dojdzie do pojedynku na szczycie grupy G siatkarskiej Ligi Mistrzów. Asseco Resovia zmierzy się z Bre Banca Cuneo. Zarówno polski jak i włoski zespół są niepokonane w tej edycji LM.

Przed tym arcyciekawym spotkaniem, niepokoić może forma Resovii z ostatnich dni. Porażki z Delectą Bydgoszcz i Wkręt-Metem Częstochowa nie przynoszą chluby aktualnym mistrzom Polski, którzy po sześciu kolejkach Plus Ligi są na kiepskim piątym miejscu. Ewentualna wygrana z gwiazdozbiorem z Cuneo pomogła by zmazać tą plamę i poprawić humory przed dalszą częścią sezonu.

Nie będzie to jednak łatwe, jak wspomnieliśmy, po drugiej stronie siatki staną prawdziwi wirtuozi siatkówki z Nikolą Grbicem i Luigim Masterangelo na czele. To nie są jednak jedyne gwiazdy w Bre Bance. Cała kadra tego klubu robi wrażenie:

1 Masterangelo Luigi
2 Antonow Oleg
3 Marchisio Andrea
4 Ngapeth Earvin
5 De Pandis Daniele
7 Wijsmans Wout
8 Kohut Emanuel
9 Grbić Nikola
10 Della Lunga Dore
11 Sokołow Cwetan
12 Abdel-Aziz Nimir
13 Rossi Andrea

Bre Banca w Serie A jest na trzecim miejscu, w sześciu meczach zgromadziła 12 punktów, wygrywając cztery mecze i przegrywając dwa. Trener Andrzej Kowal liczy, że przyjazd tak renomowanego przeciwnika wyzwoli w zawodnikach dodatkowe pokłady motywacji, a korzystny rezultat doda jego podopiecznym pewności siebie przed dalszą częścią rozgrywek.

W dotychczasowych meczach tego sezonu Ligi Mistrzów obie drużyny zgromadziły po sześć punktów. Bre Banca i Resovia mają już za sobą wygrane mecze z francuskim Arago de Sete oraz rumuńskim Rematem Zalau. Liderem grupy są Włosi, którzy nie przegrali jeszcze seta, Resovia zanotowała wyniki 3:1 i 3:0.

Początek spotkania o 18:00, transmisja w Polsacie Sport News.

***

Tabele i wynik siatkarskiej LM >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/