Przypieczętować awans…

O 20:30 Zaksa Kędzierzyn-Koźle rozegra rewanżowy mecz I rundy play off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie zmierzą się na wyjeździe z belgijskim Noliko Maaseik, które tydzień temu ograli 3:0. 

Dzięki pewnej wygranej przed własną publicznością, Zaksa będzie mieć w Maaseik tak zwane „dwa życia”. Jeżeli przegrałaby spotkanie z Noliko, to i tak dostanie jeszcze szansę powalczenia o awans w „złotym secie”.

Martwić może nierówna forma drużyny Daniela Castellaniego. W ostatni weekend poległa ona z Delectą Bydgoszcz i straciła pozycję lidera Plus Ligi. Jak przyznał po meczu sam trener, planem było przejść przez to spotkanie bez strat, ale w głowach jego podopiecznych wciąż kołatają myśli o rewanżu z Belgami. Zaksa traktuje priorytetowo rozgrywki Ligi Mistrzów i to było widać w starciu na szczycie rodzimych rozgrywek.

Aktualny regulamin Ligi Mistrzów sprawia, że wysoka wygrana 3:0 w Kędzierzynie ma niewielkie znaczenie w kontekście tego dwumeczu. Równie dobrze mogłaby być wymęczonym z trudem 3:2. By awansować trzeba wygrać oba spotkania, lub zdać się na swego rodzaju loterię, czyli krótkiego „złotego seta”. Teoretycznie, Noliko może u siebie zwyciężyć tylko 3:2, a i tak dostanie szansę na awans przez wspomnianą dogrywkę.

Dotkliwa porażka nie zahamowała ambicji belgijskiego zespołu. Cytowany przez oficjalną stronę Zaksy, trener Noliko Brecht Van Kerckhove, zdaje się wciąż myśleć o wyeliminowaniu Polaków.

To będzie najważniejszy mecz naszej drużyny w tym roku. Moi zawodnicy wiedzą, że muszą zrobić wszystko, aby wygrać. Nie mamy nic do stracenia i będziemy skupieni i zdeterminowani od początku.

Początek meczu o 20:30, transmisja w Polsacie Sport. Więcej informacji o sportowych transmisjach TUTAJ

***

Ligia Mistrzów siatkarzy >>>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/