LM siatkarzy: Szlagier w Trentino

W środowy wieczór spotkają się dwie najlepsze drużyny grupy C tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Trentino Diatec podejmie Zaksę Kędzierzyn Koźle. Początek spotkania o godzinie 20:30.

W grupie prowadzi polska drużyna, ale tylko dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów. Zarówno Zaksa i Trentino wygrywały swoje mecze po 3:0, pokonując Tours VB z Francji oraz Crvenę Zvezdę Belgrad.

We włoskiej Serie A Trentino rozegrało do tej pory 5 meczów (odbyło się 6 kolejek), w których zgromadziło 12 punktów (4 wygrane i jedna porażka). Przekłada się to na drugie miejsce w tabeli, którego nie poprawi nawet ewentualna wygrana w zaległym meczu z Casą Modena. Trentino niedawno zdobyło w Katarze trzeci z rzędu tytuł Klubowych Mistrzów Świata.

Na Zaksę Kędzierzyn nie ma w tym sezonie Plus Ligi mocnych. Kędzierzynianie wygrali wszystkie sześć meczów, tracąc w nich tylko jeden punkt i zaledwie cztery sety. Podopieczni Daniela Castelaniego pewnie prowadzą w tabeli, mając 2 punkty przewagi nad Politechniką Warszawską oraz 5 nad Delectą Bydgoszcz.

W spotkaniu nie będzie mógł zagrać libero Zaksy – Piotr Gacek.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w poprzedniej edycji LM. Na wyjeździe Zaksa wygrała 3:2, w Kędzierzynie Trentino triumfowało 3:0.

Kadra Trentino na mecz z Zaksą:

1 Kazijski Matej
12 Tzourits Mitar
2 Sintini Giacomo
3 Birarelli Emanuele
5 Juantorena Portuondo Osmany
7 Viera de Oliveira Raphael
9 Uczikow Nikołaj
10 Lanza Filippo
13 Colaci Massimo
14 Stokar Jan
16 Bari Andrea
17 Burgsthaler Matteo

Mecz rozpocznie się o 20:30, a relację na żywo przeprowadzi Polsat Sport News.

***

Tabele i wynik siatkarskiej LM >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/