LM: Zaksa pokonała Arkas Izmir

Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała Arkas Izmir 3:2 w pierwszym meczu Playoffs 6 siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Pierwszy set był wyrównany zaledwie przez kilka początkowych wymian. Po przerwie technicznej gospodarze zaczęli odjeżdżać swoim rywalom. Prowadzili nawet sześcioma punktami i taką też różnicą zwyciężyli w tej partii.

Przez pewien czas, wydawało się, że Zaksa zapisze na swoim koncie także drugą odsłonę. Wyrównana rozgrywka, padła jednak ostatecznie łupem Arkasu. Wszystko rozstrzygnęło się w wyrównanej końcówce. Turcy prowadzili 23:22 i zdobyli kolejne dwa punkty, doprowadzając do remisu 1:1.

W pierwszej fazie trzeciego seta Zaksa osiągnęła kilkupunktową przewagę, która wystarczyła do ponownego wyjścia na prowadzenie w meczu. Kędzierzynianie triumfowali 25:20, choć, poza kilkoma minutami świetnej gry, toczyli wyrównaną batalię ze swoimi rywalami.

Podobny przebieg miała kolejna partia, z tą różnicą, że tym razem inicjatywa należała do Arkasu Izmir. Turecki zespół prowadził nawet pięcioma punktami i mimo, że Zaksa zbliżyła w końcówce nawet na jeden punkt, sędziowie musieli zarządzić tie-breaka. Arkas wygrał czwartego seta 25:22. W tej części meczu miało miejsce ważne zdarzenie – lider przyjezdnych, Liberman Agamez został poddany zabiegowi medycznemu. Mimo obandażowania całego brzucha, w kolejnych akcjach na twarzy skutecznego Kolumbijczyka dało się zauważyć wyraźny grymas bólu.

W decydującej rozgrywce gospodarze szybko odskoczyli od Arkasu. Przy prowadzeniu 7:2, jasnym stało się, że wygrana jest bardzo blisko. Rywale nie zdołali już zniwelować strat i przegrali 9:15.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył gracz Arkasu – John Perrin – 21, w barwach ekipy z Kędzierzyna najskuteczniejszy był Łukasz Wiśniewski – 16 punktów.

Wynik 3:2 oznacza, że w rewanżu Zaksa będzie mieć dwie szanse na awans do turnieju finałowego. Jeżeli nie zwycięży w meczu, powalczy jeszcze w złotym secie.