Zaksa przed meczem z autsajderem grupy

W czwartek o 18:00 w Hali Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle rozegra mecz 5. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rywalem będzie najsłabsza w grupie C, Crvena Zvezda Belgrad.

Kędzierzynianie są obecnie wiceliderami w swojej grupie, ze stratą sześciu punktów do włoskiego Trentino Diatec. Do kolejnej rundy awansują zwycięscy grup oraz 5 z 7 ekip, które uplasują się na drugich miejscach. Jeżeli polska drużyna chce walczyć o najwyższe cele w tegorocznej LM, to ostatnie dwa pojedynki grupowe powinna zakończyć zdobyciem sześciu punktów.

W pierwszym meczu tych dwóch zespołów Zaksa gładko triumfowała 3:0. W Zagrzebiu gospodarze nie potrafili nawiązać walki z liderem Plus Ligi i przegrali wszystkie sety sporą różnicą punktową (do 18, 15 i 19). Starcie to powinno dla podopiecznych Daniela Castellaniego być tylko formalnością – rywal z Zagrzebia nie wygrał jeszcze w tym sezonie LM seta, co więcej – w dwunastu rozegranych partiach, zaledwie trzykrotnie osiągnął granicę dwudziestu punktów. Mimo fatalnych rezultatów, nie jest to ekipa pozbawiona dobrych siatkarzy. W składzie są m.in. reprezentanci Serbii: rozgrywający Michajło Mitić oraz przyjmujący Milan Perić i Dusan Petković.

Początek meczu o 18:00, transmisja w Polsacie Sport.

***

Tabele i wyniki Ligi Mistrzów >>

***

Informacje o sportowych  transmisjach znajdziecie na Tele-Sport.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/