LM: Van Persie reanimował Manchester United, Borussia też w 1/4 finału

Manchester United i Borussia Dortmund uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. W rewanżowych meczach Czerwone Diabły odrobiły dwubramkową stratę z meczu w Pireusie z Olympiakosem, a Borussia przegrała minimalnie z Zenitem Petersburg (1:2, pierwszy mecz 4:2 dla BVB).

Przed meczem na Old Trafford większość rozmów utrzymana była w bardzo nieprzyjemnym dla Manchesteru United tonie. Duży procent obserwatorów wieszczył temu klubowi odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Odrobienia strat z pierwszego mecz (0:2) spodziewało się niewielu.

Sprawy w swoje ręce wziął jednak Robin Van Persie, który do remisu w dwumeczu doprowadził w ciągu pierwszych 45. minut. Najpierw w 25. minucie wykorzystał rzut karny, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0.

Taki przebieg wydarzeń boiskowych nieco podłamał Greków, ale nie odbierał im szans na awans. Wciąż spore pozostały one nawet po trzecim golu Van Persiego – po efektownym rzucie wolnym w 55. minucie.

Olympiakos potrzebował do odwrócenia losów gry jednego gola i trzeba przyznać, że do końca nie zrezygnował z jego zdobycia. Grecka ekipa zdominowała końcówkę i kilka razy była na prawdę blisko pokonania De Gei. Hiszpański bramkarz spisywał się jednak bez zrzutu. Mimo wielkiej ambicji i walki do końca Olympiakos przegrał 0:3 i pożegnał się z Ligą Mistrzów. Menadżer Czerwonych Diabłów – David Moyes zyskał trochę spokoju, ale wciąż ma wiele do zrobienia, by tego sezonu kompletnie nie spisać na straty.

BORUSSIA DORTMUND – ZENIT PETERSBURG 1:2

Zenit przyjechał do Dortmundu z wynikiem 2:4 do odrobienia i tymczasowym trenerem na ławce. Rosyjska drużyna nie zamierzała jednak "odbębnić" tego meczu, a walczyła zacięcie o zniewelowanie sporych strat. W 11. minucie Hulk potężnym uderzeniem dał Zenitowi prowadzenie 1:0.

Rezultat ten utrzymał się na tablicy do 38. minuty, kiedy to do remisu doprowadził Kehl.

W 73. minucie Rondon wyprowadził przyjezdnych na kolejne prowadzenie, ale na kolejne gole drużyna Jurgena Kloppa już nie pozwoliła, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału.

W 18. minucie żółtą karktę wykluczajcą z następnego meczu obejrzał napastnik BVB Robert Lewandowski.