Łoker trzeci w Dakarze!

Nie ukrywajmy – nieco ponad dwa tygodnie temu mało kto znał nazwisko Łukasza Łaskawca. Z resztą nawet w czasie trwania rajdu był tylko jednym z tych o których nikt nic nie wie, wszak nie należy on do lansowanego na szeroką skalę Orlen Teamu. Momentami odnosiłem wrażenia że świetne rezultaty naszego quadowca są trochę ignorowane. Dziś Łukasz „Łoker” Łaskawiec wygrywając pierwszy w swojej karierze etap rajdu Dakar wskoczył na trzecie miejsce generalki o minutę i jedenaście sekund pokonując czwartego Francuza Decklercka.

Momentami odnosiłem wrażenia że świetne rezultaty naszego quadowca są trochę ignorowane. Dziś Łukasz „Łoker” Łaskawiec wygrywając pierwszy w swojej karierze etap rajdu Dakar wskoczył na trzecie miejsce generalki o minutę i jedenaście sekund pokonując czwartego Francuza Decklercka. Przypomnijmy sobie – po drugim etapie Polak był ostatni, zaś naszej wielkiej quadowej nadziei, Rafała Sonika, nie było już w ogóle. Lecz od tamtego dnia żaden z etapów nie zakończył się stratą choć jednego miejsca w generalce. Działo się wręcz przeciwnie. Aż w końcu pojawiła się niesamowita szansa na podium. Właściwe wydawało się że wskoczy na nie wczoraj – wszak od kilku dni z dnia na dzień nasz zawodnik doganiał Francuza. Nawet na jednym punkcie pomiaru czasu był już z dwiema sekundami przewagi na podium. Skończyło się jednak stratą kilku minut i w pięknym śnie Łokera i jego kibiców nastąpiło pewne zacięcie. Oczywiście, czwarte miejsce to też niewiarygodny sukces. Ale już wszyscy widzieli go na podium. I dzisiaj w końcu zobaczyli.

Jednak powróćmy teraz do początku tekstu, bowiem wynika z niego pewna rzecz. Otóż nie wiemy tak na prawdę – kto to jest Łukasz Łaskawiec? Znaczące w dzisiejszych czasach jest to że nie ma go nawet na Wikipedii. Choć zaraz pewnie się pojawi. Nie zmienia to faktu że nie siedząc głęboko w rajdach terenowych naprawdę ciężko coś o nim napisać. Wiadomo że urodził się przed dwudziestu laty. I że na quada wsiadł mając lat 14. Znane są też jego sukcesy sportowe – zdobywca Pucharu Polski 2010 w cross country i Enduro w klasie 2000. Mistrz Europy w rajdach Baja 2010. No i… tyle. Niedługo pewnie zaczną się wywiady, sława i jakieś fakty z życia Łokera się jeszcze wydadzą. Ale na razie Łaskawiec pozostaje „tylko” zdobywcą trzeciego miejsca w rajdzie Dakar.

Ignorowanie przez wielkie media Łokera nie znaczy że ja mam zamiar ignorować Orlen Team. O nich też trzeba wspomnieć bo sprawili się znakomicie. Hołek drugi raz w karierze zajął piąte miejsce. Nasi motocykliści bez fajerwerków, ale bardzo solidnie- Czachor na miejscu dziesiątym, Dąbrowski szesnasty. Dla trzech wyżej wymienionych także gratulacje. Załoga ciężarówki Baran-Marton przed dzisiejszym etapem zajmuje 25. miejsce – ich kategoria dzisiaj startuje ostatnia więc jeszcze wyników nie ma. Ale dotrwanie do tego momentu trzeba także docenić pozytywnie. Choć oczywiście dzisiaj i tak bohaterem jest Łukasz Łaskawiec. Trzeci zawodników rajdu Dakar w kategorii quadów roku pańskiego 2011.


pubsport.pl
Paweł Kazimierczyk
Wrocławianin, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W styczniu 2010 rozpocząłem prowadzenie bloga olimpijsko.blox.pl. Grudzień tegoż roku przyniósł mi zaproszenie do PubSportu, kolejna zima zaowocowała z kolei przeniesieniem bloga do serwisu naTemat.pl, gdzie można mnie znaleźć pod adresem pawelkazimierczyk.natemat.pl. Pisuję o wielu dyscyplinach. Być może wygląda to tak, że myślę, że znam się na wszystkim, ale sądzę, że przeboleję taką opinię i będę robił swoje. Największe emocje wzbudzają we mnie zawody w których sportowcy występują pod barwami narodowymi, stąd też ogromna fascynacja imprezą jaką są Igrzyska Olimpijskie. Przy czym wobec tych wszystkich rozgrywek niemal zawsze w ślepej kibicowskiej naiwności wierzę w sukces tych pod biało-czerwonym sztandarem.
http://pawelkazimierczyk.natemat.pl