Jesteś tutaj
Główna > Londyn 2012 > Kolarstwo – zawody olimpijskie

Terminarz oraz wyniki zawodów kolarstwa, kolarstwa górskiego oraz kolarsrrwa torowego podczas IO w Londynie.

[tab:Szosowe]

Niedziela, 29 lipca:

13:00 wyścig ze startu wspólnego – finał

Środa, 1 sierpnia:

13:30 indywidualna jazda na czas – finał

Sobota, 28 lipca:

11:00 wyścig ze startu wspólnego – finał

Środa, 1 sierpnia:

15:15 indywidualna jazda na czas – finał

 

 

Sobota, 11 sierpnia:

13:30 wyścig indywidualny – finał

 

Niedziela, 12 sierpnia:

14:30 wyścig indywidualny – finał

1. Winokurow (Kazachstan)
2. Uran (Kolumbia)
3. Kristoff (Norwegia

 

Czwartek, 2 sierpnia:

17:00 sprint drużynowy – eliminacje
17:30 sprint drużynowy – 1 runda
18:59 sprint drużynowy – finał

Piątek, 3 sierpnia:

17:00 keirin – 1 runda
17:42 keirin – repasaże
17:56 drużynowy bieg na dochodzenie – eliminacje

18:46 keirin – 2 runda
19:38 keirin – finały

Sobota, 4 sierpnia:

17:11 drużynowy bieg na dochodzenie – 1 runda
18:42 drużynowy bieg na dochodzenie – finały

Niedziela, 5 sierpnia:

11:58 sprint – kwalifikacje
17:00 sprint – 1/16
17:48 sprint – 1/16
18:38 sprint – 1/8
19:06 sprint – 1/8
19:51 sprint – wyścigi o miejsca 9-12

Poniedziałek, 6 sierpnia:

17:08 omnium (wielobój)- sprint (250 m)
17:43 sprint – 1/4
18:06 omnium (wielobój) – wyścig punktowy (30 km)
19:18 omnium (wielobój) – wyścig eliminacyjny (australijski)
19:41 sprint – wyścigi o miejsca 5-8

Wtorek, 7 sierpnia:

11:19 omnium (wielobój) – bieg na dochodzenie (3 km)
17:00 sprint – 1/2
17:07 omnium (wielobój) – scratch (10 km)
17:53 omnium (wielobój) – jazda na czas (500 m) finał
18:26 sprint – wyścigi medalowe

 

 

 

Czwartek, 2 sierpnia:

17:15 sprint drużynowy – eliminacje
18:46 sprint drużynowy – 1 runda
17:45 drużynowy bieg na dochodzenie – eliminacje

19:15 sprint drużynowy – finał

Piątek, 3 sierpnia:

17:18 drużynowy bieg na dochodzenie – 1 runda
18:59 drużynowy bieg na dochodzenie – finały

Sobota, 4 sierpnia:

11:00 sprint – kwalifikacje
11:30 omnium (wielobój)- sprint (250 m)
12:01 sprint – 1/16
17:00 sprint – 1/16
17:35 sprint – 1/8
17:54 omnium (wielobój) – wyścig punktowy (30 km)
18:34 sprint – 1/8
19:20 sprint – wyścigi o miejsca 9-12
19:25 omnium (wielobój) – wyścig eliminacyjny (australijski)

Niedziela, 5 sierpnia:

11:00 omnium (wielobój) – bieg na dochodzenie (4 km)
17:34 sprint – 1/4
18:01 omnium (wielobój) – scratch (15 km)
19:16 omnium (wielobój) – jazda na czas (1km) finał
19:47 sprint – wyścigi o miejsca 5-8

Poniedziałek, 6 sierpnia:

17:00 sprint – 1/2
18:43 sprint – wyścigi medalowe

Wtorek, 7 sierpnia:

11:00 keirin – 1 runda
12:19 keirin – repasaże
17:34 keirin – 2 runda
18:50keirin – finały

[tab:Polacy]

1. Maja Włoszczowska – MTB
2. Aleksandra Dawidowicz – MTB
3. Marek Konwa – MTB
4. Piotr Brzózka – MTB

5. Kamil Kuczyński – keirin, sprint drużynowy
6. Damian Zieliński – sprint, sprint drużynowy
7. Maciej Bielecki – sprint drużynowy
8. Adrian Tekliński – sprint drużynowy
9. Małgorzata Wojtyra – omnium

10. Michał Gołaś – start wspólny
11. Michał Kwiatkowski – start wspólny
12. Maciej Bodnar – start wspólny
13. Katarzyna Pawłowska – start wspólny

[tab:Areny]

Rywalizacja kolarzy torowych odbędzie się na rundach wokół malowniczego Box Hill

"Box

Metę wyścigów szosowych przewidziano natomiast na słynnej londyńskiej ulicy the Mall – miejscu gdzie Londyn celebruje najważniejsze uroczystości i święta.

"The

Indywidualna jazda na czas odbędzie się natomiast wokół efektownego pałacu Hampton Court. Tuż przed budowlą usytuowano metę "czasówki"

"Hampton

Areną zmagań kolarzy torowych będzie nowoczesny tor nazwany the Velodrome, którego trybuny pomieszczą 6 000 osób.

"the

Kolarze górscy będą rywalizować na trasie Hadleigh Farm położonej w hrabstwie Essex.

Hadleigh Farm - Londyn 2012

[tab:END]


pubsport.pl
Top