Jesteś tutaj
Główna > Londyn 2012 > Medaliści

Medaliści Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Niedziela, 12 sierpnia:

Maraton mężczyzn:

1. Kiprotich (Uganda)
2. Kirui (Kenia)
3. Kiprotich (Kenia)

9. Henryk Szost (Polska)

Koszykówka mężczyzn:

1. USA
2. Hiszpania
3. Rosja

Siatkówka mężczyzn:

1. Rosja
2. Brazylia
3. Włochy

Piłka ręczna mężczyzn:

1. Francja
2. Szwecja
3. Chorwacja

Boks mężczyzn – kat. 52 kg:

1. Ramirez (Kuba)
2. Nayambayar (Mongolia)
3. Conlan (Irlandia)
3. Alojan (Rosja)

Boks mężczyzn – kat. 60 kg:

1. Łomaczenko (Ukraina)
2. Han (Korea Południowa)
3. Toledo Lopez (Kuba)
3. Petrauskas (Litwa)

Boks mężczyzn – kat. 69 kg:

1. Sapijew (Kazachstan)
2. Evans (Wielka Brytania)
3. Zamkowoj (Rosja)
3. Szelestjuk (Ukraina)

Boks mężczyzn – kat. 81 kg:

1. Mekoncew (Rosja)
2. Nijazymbetow (Kazachstan)
3. Falcao Florentino Y. (Brazylia)
3. Gwozdyk (Ukraina)

Boks mężczyzn – kat. +91 kg:

1. Joshua (Wielka Brytania)
2. Cammarelle (Włochy
3. Dyczko (Kazachstan)
3. Medżidow (Azerbejdżan)

Kolarstwo górskie mężczyzn:

1. Kulhavy (Czechy)
2. Schulter (Szwajcaria)
3. Fontana (Włochy)

13. Marek Konwa (Polska)

Pięciobój nowoczesny kobiet:

1. Asaduaskaite (Litwa)
2. Murray (Wielka Brytania)
3. Marques (Brazylia)

13. Sylwia Gawlikowska (Polska)

Piłka wodna mężczyzn:

1. Chorwacja
2. Włochy
3. Serbia

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 66 kg:

1. Yonemitsu (Japonia)
2. Kumar (Indie)
3. Lopez (Kuba)
3. Tanatarow (Kazachstan)

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 96 kg:

1. Varner (USA)
2. Andritsew (Ukraina)
3. Gazjumow (Azerbejdżan)
3. Gogszemidze (Gruzja)

Sobota, 11 sierpnia:

Chód na 50 km mężczyzn:

1. Kirdyapkin (Rosja)
2. Tallent (Australia)
3. Si (Chiny)

9. Łukasz Nowak (Polska)
18. Rafał Sikora (Polska)

Chód na 20 km kobiet:

1. Laszmanowa (Rosja)
2. Kaniszkina (Rosja)
3. Quieyang (Chiny(

Skok wzwyż kobiet:

1. Cziczerowa (Rosja)
2. Barrett (USA)
3. Szkolina (Rosja)

Rzut oszczepem mężczyzn:

1. Walcott (Trynidad i Tobago)
2. Pjatnytsja (Ukraina)
3. Ruuskanen (Finlandia)

Bieg na 5000 m mężczyzn:

1. Farah (Wielka Brytania)
2. Gebremeskel (Etiopia)
3. Longosiwa (Kenia)

Bieg na 800 m kobiet:

1. Sawinowa (Rosja)
2. Semenya (RPA)
3. Poistogowa (Rosja)

Sztafeta 4×400 kobiet:

1. USA
2. Rosja
3. Jamajka

Sztafeta 4×100 mężczyzn:

1. Jamajka
2. USA
3. Trynidad i Tobago

Koszykówka kobiet:

1. USA
2. Francja
3. Australia

Boks mężczyzn, kat.49 kg:

1. Zou (Chiny)
2. Pongprayoon (Tajlandia)
3. Barnes (Irlandia)
3. Ajrapetjan (Rosja)

Boks mężczyzn, kat. 56 kg:

1. Campbell (Wielka Brytania)
2. Nevin (Irlandia)
3. Shimizu (Japonia)
3. Alvarez Estrada (Kuba)

Boks mężczyzn, kat. 64 kg:

1. Iglesias Sotolongo (Kuba)
2. Berinczik (Ukraina)
3. Mangiacapre (Włochy)
3. Urnchimeg (Mongolia)

Boks mężczyzn, kat. 75 kg:

1. Murata (Japonia
2. Falcao Florentino Y.(Brazylia)
3. Atojew (Azerbejdżan)
3. Ogogo (Wielka Brytania)

Boks mężczyzn, kat. 91 kg:

1. Usyk (Ukraina)
2. Russo (Włochy)
3. Puljew (Bułgaria)
3. Mammadow (Azerbejdżan)

Kajakarstwo mężczyzn, K1 200 m:

1. McKeever (Wielka Brytania)
2. Rivero (Hiszpania)
3. de Jonge (Kanada)

Kajakarstwo mężczyzn, C1 200 m:

1. Cheban (Ukraina)
2. Szuklin (Litwa)
3. Sztyl (Rosja)

Kajakarstwo kobiet, K1 200 m:

1. Carrington (Nowa Zelandia)
2. Osypienko-Radomska (Ukraina)
3. Janics (Węgry)

5. Marta Walczykiewicz (Polska)

Kajakarstwo mężczyzn, K2 200 m:

1. Rosja
2. Białoruś
3. Wielka Brytania

Kolarstwo górskie kobiet:

1. Bresset (Francja)
2. Spitz (Niemcy)
3. Gould (USA)

7. Aleksandra Dawidowicz (Polska)
22. Paula Gorycka (Polska)

Piłka nożna mężczyzn:

1. Meksyk
2. Brazylia
3. Korea Południowa

Gimnastyka artystyczna kobiet:

1. Kanajewa (Rosja)
2. Dimitriewa (Rosja)
3. Charkaszyna (Białoruś)

9. Joanna Mitrosz (Polska)

Piłka ręczna kobiet:

1. Norwegia
2. Czarnogóra
3. Hiszpania

Hokej na trawie mężczyzn:

1. Niemcy
2. Holandia
3. Australia

Pięciobój nowoczesny mężczyzn:

1. Svoboda (Czechy)
2. Cao (Chiny)
3. Marosi (Węgry)

24. Szymon Staśkiewicz (Polska)

Żeglarstwo kobiet, klasa Elliott 6m:

1. Hiszpania
2. Australia
3. Finlandia

Taekwondo kobiet, kat. +67 kg:

1. Madić (Serbia)
2. Graffe (Francja)
3. Espinoza (Meksyk)
3. Barysznikowa (Rosja)

Taekwondo mężczyzn, kat. + 80 kg:

1. Molfetta (Włochy)
2. Obame (Gabon)
3. Liu (Chiny)
3. Despaigne (Kuba)

Siatkówka kobiet:

1. Brazylia
2. USA
3. Japonia

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 60 kg:

1. Azgarow (Azerbejdżan)
2. Kuduchow (Rosja)
3. Dutt (Indie)
3. Scott (USA)

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 84 kg:

1. Szarifow (Azerbejdżan)
2. Espinal (Portoryko)
3. Lashgari (Iran)
3. Marsagiszwili (Gruzja)

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 120 kg:

1. Tajmazow (Uzbekistan)
2. Modzmanaszwili (Gruzja)
3. Makow (Rosja)
3. Ghasemi (Iran)

Piątek, 10 sierpnia:

Skok o tyczce mężczyzn:

1. Lavillenie (Francja)
2. Otto (Niemcy)
3. Holzdeppe (Niemcy)

Rzut młotem kobiet:

1. Łysenko (Rosja)
2. Włodarczyk (Polska)
3. Heidler (Niemcy)

Bieg na 5000 m kobiet:

1. Defar (Etiopia)
2. Cheruyiot (Kenia)
3. Dibaba (Etiopia)

Sztafeta 4×100 kobiet:

1. USA
2. Jamajka
3. Ukraina

Bieg na 1500 m kobiet:

1. Cakir (Turcja)
2. Bulut (Turcja)
3. Jamal (Bahrajn)

Sztafeta 4×400 m mężczyzn:

1. Bahamy
2. USA
3. Trynidad i Tobago

Kolarstwo BMX kobiet:

1. Pajon (Kolumbia)
2. Walker (Nowa Zelandia)
3. Smulders (Holandia)

Kolarstwo BMX mężczyzn:

1. Stombergs (Łotwa)
2. Willoughby (Australia)
3. Zabala (Kolumbia)

Hokej na trawie kobiet:

1. Holandia
2. Argentyna
3. Wielka Brytania

Żeglarstwo – klasa 470 mężczyzn:

1. Australia
2. Wielka Brytania
3. Argentyna

Żeglarstwo – klasa 470 kobiet:

1. Nowa Zelandia
2. Wielka Brytania
3. Holandia

Pływanie – 10 km mężczyzn:

1. Mellouli (Tunezja)
2. Lurz (Niemcy)
3. Weinberger (Kanada)

Pływanie synchroniczne kobiet – drużynowo:

1. Rosja
2. Chiny
3. Hiszpania

Taekwondo kobiet – kat. 67 kg:

1. Hwang (Korea Południowa)
2. Tatar (Turcja)
3. Fromm (Niemcy)
3. McPherson (USA)

Taekwondo mężczyzn – kat. 80 kg:

1. Crimanisch (Argentyna)
2. Garcia Hemme (Hiszpania)
3. Muhammad (Wielka Brytania)
3. Sarmiento (Włochy)

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 55 kg:

1. Otarsultanow (Rosja)
2. Kinczegaszwili (Gruzja)
3. Jumoto (Japonia)
3. Jang (Korea Południowa)

Zapasy stylem dowolnym mężczyzn, kat. 74 kg:

1. Burroughs (USA)
2. Goudarzi (Iran)
3. Tsargusz (Rosja)
3. Tigjew (Uzbekistan)

Czwartek, 9 sierpnia:

Dziesięciobój mężczyzn:

1. Eaton (USA)
2. Hardee (USA)
3. Suarez (Kuba)

Trójskok mężćzyzn:

1. Taylor (USA)
2. Claye (USA)
3. Donato (Włochy)

Bieg na 800 m mężczyzn:

1. Rudisha (Kenia) RŚ
2. Amos (Botswana)
3. Kitum (Kenia)

Bieg na 200 m mężczyzn:

1. Bolt (Jamajka)
2. Blake (Jamajka)
3. Weir (Jamajka)

Rzut oszczepem kobiet:

1. Spotakova (Czechy)
2. Obergfoll (Niemcy)
3. Stahl (Niemcy)

Siatkówka plażowa mężczyzn:

1. Bring/Reckermann (Niemcy)
2. Cerutti/Rego (Brazylia)
3. Plavins/Smedins (Łotwa)

Boks kobiet – 51 kg:

1. Adams (Wielka Brytania)
2. Ren (Chiny)
3. Hmnagte (Indie)
3. Esparza (USA)

Boks kobiet – 60 kg:

1. Taylor (Irlandia)
2. Oczigawa (Rosja)
3. Chorjewa (Tadżykistan)
3. Arujano (Brazylia)

Boks kobiet – 75 kg:

1. Shields (USA)
2. Trolopowa (Rosja)
3. Wolnowa (Kazachstan)
3. Li (Chiny)

Kajakarstwo mężczyzn – C2 1000 m:

1. Niemcy
2. Białoruś
3. Rosja

Kajakarstwo mężczyzn – K4 1000 m:

1. Australia
2. Węgry
3. Czechy

Kajakarstwo kobiet – K1 500 m:

1. Kozak (Węgry)
2. Osypienko-Radomska (Ukraina)
3. Hartley (RPA)

Kajakarstwo kobiet – K2 500 m:

1. Niemcy
2. Węgry
3. Polska (Naja, Mikołajczak)

Skoki do wody kobiet – platforma 10 m:

1. Chen (Chiny)
2. Broben (Australia)
3. Pamg (Malezja)

Jeździectwo – ujeżdżenie Grand Prix:

1. Dujardin (Wielka Brytania)
2. Cornelissen (Holandia)
3. Behtolscheimer (Wielka Brytania)

Piłka nożna kobiet:

1. USA
2. Japonia
3. Kanada

Pływanie kobiet – 10 km:

1. Risztow (Węgry)
2. Anderson (USA)
3. Grimaldi (Włochy)

Taekwondo kobiet – kat. 57 kg:

1. Jones (Wielka Brytania)
2. Hou (Chiny)
3. Harnois (Francja)
3. Tseng (Tajpej)

Taekwondo mężczyzn – kat. 68 kg:

1. Tazegul (Turcja)
2. Bagheri Motamed (Iran)
3. Nikpah (Afganistan)
3. Jennings (USA)

Piłka wodna kobiet:

1. USA
2. Hiszpania
3. Australia

Zapasy stylem dowolnym kobiet – kat. 55 kg:

1. Yoshida (Japonia)
2. Verbeek (Kanada)
3. Raktjewicz (Azerbejdżan)
3. Renteira Castillo (Kolumbia)

Zapasy stylem dowolnym kobiet – kat. 72 kg:

1. Worobiewa (Rosja)
2. Hristowa (Bułgaria)
3. Unda (Hiszpania)
3. Manjurowa (Kazachstan)

Środa, 8 sierpnia:

Bieg na 110 m przez płotki mężczyzn:

1. Meritt (USA)
2. Richardson (USA)
3. Parchment (Jamajka)

Bieg na 400 m przez płotki kobiet:

1. Antjuk (Rosja)
2. Demus (USA)
3. Hejnova (Czechy)

Skok w dal kobiet:

1. Reese (USA)
2. Sokołowa (Rosja)
3. Deloach (USA)

Bieg na 200 m kobiet:

1. Felix (USA)
2. Fraser-Pryce (Jamajka)
3. Jetter (USA)

Siatkówka plażowa kobiet:

1. May/Walsh (USA)
2. Ross/Kesey (USA)
3. Franca/Silva (Brazylia)

Kajakarstwo mężczyzn- K1 1000 m:

1. Larssen (Norwegia)
2. van Koeverden (Kanada)
3. Hoff (Niemcy)

Kajakarstwo mężczyzn – C1 1000 m:

1. Brensdel (Niemcy)
2. Cal Figueroa (Hiszpania)
3. Oldershaw (Kanada)

Kajakarstwo mężczyzn – K2 1000 m:

1. Węgry
2. Portugalia
3. Niemcy

Kajakarstwo kobiet  – K4 500 m:

1. Węgry
2. Niemcy
3. Białoruś

4. Polska

Jeździectwo skoki indywidualne:

1. Guerdad (Szwajcaria)
2. Schroder (Holandia)
3. O'Connor (Irlandia)

Żeglarstwo – klasa 49er mężczyzn:

1. Australia
2. Nowa Zelandia
3. Dania

Tenis stołowy drużynowo mężczyźni:

1. Chiny
2. Korea Południowa
3. Niemcy

Taekwondo kobiet – kat. 49 kg:

1. Wu (Chiny)
2. Enrique (Hiszpania)
3. Zaninović (Chorwacja)
3. Sonkham (Tajlandia)

Taekwondo mężczyzn – kat. 58 kg:

1. Gonzalez Bonilla (Hiszpania)
2. Lee (Korea Południowa)
3. Munoz Oviedo (Kolumbia)
3. Denisenko (Rosja)

Zapasy styl dowolny kobiet – kat. 48 kg:

1. Obara (Japonia)
2. Standyk (Azerbejdżan)
3. Huynh (Kanada)
3. Chun (USA)

Zapasy styl dowolny kobiet – kat. 63 kg:

1. Icho (Japonia)
2. Jing (Chiny)
3. Wołosowa (Rosja)
3. Soronzobold (Mongolia)

5. Michalik (Polska)

Wtorek, 7 sierpnia:

Skok wzwyż mężczyzn:

1. Uchow (Rosja)
2. Kynard (USA)
3. Barshim (Katar)
3. Drouin (Kanada)
3. Grabarz (Wielka Brytania)

Bieg na 100 m przez płotki kobiet:

1. Pearson (Australia)
2. Harper (USA)
3. Wells (USA)

Rzut dyskiem mężczyzn:

1. Harting (Niemcy)
2. Hadadi (Iran)
3. Kanter (Estonia)

5. Małachowski (Polska)

Bieg na 1500 m mężczyzn:

1. Makhloufi (Algieria)
2. Manzano (USA)
3. Iguider (Maroko)

Kolarstwo torowe – keirin mężczyzn:

1. Hoy (Wielka Brytania)
2. Levy (Niemcy)
3. Mulder (Holandia)
3. Velthooven (Australia)

Kolarstwo torowe – omnium kobiet:

1. Trott (Wielka Brytania)
2. Hammer (USA)
3. Edmondson (Australia)

Kolarstwo torowe – sprint kobiet:

1. Meares (Australia)
2. Pendleton (Wielka Brytania)
3. Guo (Chiny)

Jeździectwo – ujeżdżanie drużynowe Grand Prix specjalne:

1. Wielka Brytania
2. Niemcy
3. Holandia

Gimnastyka – poręcze mężczyzn:

1. Feng Chiny)
2. Nguyen (Niemcy)
3. Sabot (Francja)

Gimnastyka – równoważnia kobiet:

1. Deng (Chiny)
2. Sui (Chiny)
3. Raisman (USA)

Gimnastyka – drążek mężczyzn:

1. Zonderland (Holandia)
2. Hambuchen (Niemcy)
3. Zou (Chiny)

Gimnastyka – ćwiczenia na macie kobiet:

1. Raisman (USA)
2. Ponor (Rumunia)
3. Mustafina (Rosja)

Żeglarstwo – klasa RS-X kobiet:

1. Albau (Hiszpania)
2. Petaja (Finlandia)
3. Klepacka-Noceti (Polska)

Żeglarstwo – klasa RS-X mężczyzn:

1. van Russelberge (Holandia)
2. Dempsey (Wielka Brytania)
3. Miarczyński (Polska)

Pływanie synchroniczne – duety kobiet:

1. Rosja
2. Hiszpania
3. Chiny

Skoki do wody, trampolina 3 m mężczyzn:

1. Zacharow (Rosja)
2. Qin (Chiny)
3. He (Chiny)

Tenis stołowy -drużynowo kobiety:

1. Chiny
2. Japonia
3. Singapur

Triathlon mężczyzn:

1. A. Brownlee (Wielka Brytania)
2. Gomez (Hiszpania)
3. J. Brownlee (Wielka Brytania)

Podnoszenie ciężarów – kat. + 105 kg mężczyzn:

1. Salimikordasiabi (Iran)
2. Anoushiravani (Iran)
3. Albegow (Rosja)

Zapasy stylem klasycznym – kat. 66 kg mężczyzn:

1. Kim (Korea Południowa)
2. Lorincz (Węgry)
3. Guenot (Francja)
3. Czadaja (Gruzja)

Zapasy stylem klasycznym – kat. 96 kg mężczyzn:

1. Rezaei (Iran)
2. Totrow (Rosja)
3. Lidberg (Szwecja)
3. Aleksanjan (Armenia)

Poniedziałek, 6 sierpnia:

Pchnięcie kulą kobiet:

1. Ostapczuk (Białoruś)
2. Adams (Australia)
3. Kołodko (Rosja)

Skok o tyczce kobiet:

1. Suhr (USA)
2. Silva (Kuba)
3. Isimbajewa (Rosja)

Bieg na 400 m przez płotki mężczyzn:

1. Sanchez (Dominikana)
2. Tinsley (USA)
3. Culson (Portoryko)

Bieg na 400 m mężczyzn:

1. James (Granada)
2. Santos (Dominikana)
3. Gordon (Trynidad i Tobago)

Bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet:

1.  Zaripowa (Rosja)
2. Ghribi (Tunezja)
3. Assefa (Etiopia)

Kolarstwo torowe mężczyzn – sprint:

1. Kenny (Wielka Brytania)
2. Bauge (Francja)
3. Perkins (Australia)

Gimnastyka sportowa – kółka mężczyzn:

1. Nabarette (Brazylia)
2. Chen (Chiny)
3. Morandi (Włochy)

Gimnastyka sportowa – poręcze kobiet:

1. Mustafina (Rosja)
2. He (Chiny)
3. Tweddle (Wielka Brytania)

Gimnastyka sportowa – skok przez konia mężczyzn:

1. Jang (Korea Południowa)
2. Abljazyn (Rosja)
3. Radiwiłow (Ukraina)

Żeglarstwo – klasa Laser Radial kobiet:

1. Xu (Chiny)
2. Bouwmeester (Holandia)
3. van Acker (Belgia)

Żeglarstwo – klasa Laser mężczyzn:

1. Slingsby (Australia)
2. Kondytes (Cypr)
3. Myrgren (Szwecja)

Strzelectwo mężczyzn – 3 postawy:

1. Campriani (Włochy)
2. Kim (Korea Południowa)
3. Emmons (USA)

Strzelectwo – trap mężczyzn:

1. Cernogoraz (Chorwacja)
2. Fabbrizi (Włochy)
3. Aldeehani (Kuwejt)

Podnoszenie ciężarów – kat. 105 kg mężczyzn:

1. Torochtij (Ukraina)
2. Nasirhelal (Iran)
3. Bonk (Polska)

Zapasy w stylu klasycznym – kat. 60 kg mężczyzn:

1. Noroozi (Iran)
2. Laszki (Gruzja)
3. Kurmagomedow (Rosja)
3. Matsumoto (Japonia)

Zapasy w stylu klasycznym – kat. 84 kg mężczyzn:

1. Kugajew (Rosja)
2. Ebrahim (Egipt)
3. Janikowski (Polska)
3. Gaijew (Kazachstan)

Zapasy w stylu klasycznym – kat. 120 kg mężczyzn:

1. Lopez Nunez (Kuba)
2. Nabi (Estonia)
3. Euren (Szwecja)
3. Kayaalp (Turcja)

Jeździectwo, skoki drużynowe;

1. Wielka Brytania
2. Holandia
3. Arabia Saudyjska

Niedziela, 5 sierpnia:

Maraton kobiet:

1. Gelana (Etiopia)
2. Jeptoo (Kenia)
3. Petrowa (Rosja)

Trójskok kobiet:

1. Rypakowa (Kazachstan)
2. Ibarguen (Kolumbia)
3. Saladuha (Ukraina)

Rzut młotem mężczyzn:

1. Pars (Węgry)
2.  Kozmus (Słowenia)
3. Murofushi (Japonia)

7. Ziółkowski (Polska)

Bieg na 100 m mężczyzn:

1. Bolt (Jamajka)
2. Blake (Jamajka)
3. Gatlin (USA)

Bieg na 400 m kobiet:

1. Richards (USA)
2. Churougu (Wielka Brytania)
3. Trotter (USA)

Bieg na 3000 m z przeszkodami mężczyzn:

1. Kemboi (Kenia)
2. Mekhisi-B. (Francja)
3. Mutai (Kenia)

Badminton – singiel mężczyzn:

1. Lin (Chiny)
2. Lee (Malezja)
3. Cheng (Chiny)

Badminton – debel mężczyzn:

1. Cai/Fu (Chiny)
2. Boe/Mogensen (Dania)
3. Chung/Lee (Korea Południowa)

Skoki do wody kobiet – trampolina 3 m:

1. Wu (Chiny)
2. He (Chiny)
3. Sanchez Soto (Meksyk)

Szermierka – floret drużynowy mężczyzn:

1. Włochy
2. Japonia
3. Niemcy

Gimnastyka sportowa – ćwiczenia na macie mężczyzn:

1. Zou (Chiny)
2. Uchimura (Japonia)
3. Ablyazin (Rosja)

Gimnastyka sportowa – koń z łękami mężczyzn:

1. Berki (Węgry)
2. Smith (Wielka Brytania)
3. Whitlock (Wielka Brytania)

Gimnastyka sportowa – skok przez konia:

1. Izbasa (Rmunia)
2. Maroney (USA)
3. Paseka (Rosja)

Żeglarstwo – klasa Star mężczyzn:

1. Szwecja
2. Wielka Brytania
3. Brazylia

Żeglarstwo – klasa Finn mężczyzn:

1. Ainslie (Wielka Brytania)
2. Hogh (Dania)
3. Lobert (Francja)

Tenis ziemny – singiel mężczyzn:

1. Murray (Wielka Brytania)
2. Federer (Szwajcaria)
3. Del Potro (Argentyna)

Tenis ziemny – debel kobiet:

1. S. Williams/V. Williams (USA)
2. Hlavackova/Hradecka (Czechy)
3. Kirilenko/Petrowa (Rosja)

Tenis ziemny – mikst:

1. Azarenka/Mirnyj (Białoruś)
2. Robson/Murray (Wielka Brytania)
3. Raymond/Bryan (USA)

Podnoszenie ciężarów – kat. +75 kg kobiet:

1. Zhou (Chiny)
2. Kaszirina (Rosja)
3. Kurszudjan (Armenia)

Zapasy stylem klasycznym – kat. 55 kg mężczyzn:

1. Sorian (Iran)
2. Bajramow (Azerbejdżan)
3. Semenow (Rosja)
3. Modos (Węgry)

Zapasy stylem klasycznym – kat. 74 kg mężczyzn:

1. Wlasow (Rosja)
2. Julfalkjan (Armenia)
3. Kasakevic (Litwa)
3. Ahmadow (Azerbejdżan)

Strzelectwo – 50 m mężczyzn:

1. Jin (Korea Południowa)
2. Choi (Korea Południowa)
3. Wang (Chiny)

Sobota, 4 sierpnia:

Lekkoatletyka kobiet – siedmiobój:

1. Ennis (Wielka Brytania)
2. Schwarzkopf (Niemcy)
3. Czernowa (Rosja)

Chód mężczyzn – 20 km:

1. Chen (Chiny)
2. Barrondo (Gwatemala)
3. Wang (Chiny)

Rzut dyskiem kobiet:

1. Perković (Chorwacja)
2. Pischalikowa (Rosja)
3. Li (Chiny)

Bieg na 100 m kobiet:

1. Fraiser (Jamajka)
2. Jetter (USA)
3. Campbell-Brown (Jamajka)

Skok w dal mężczyzn:

1. Rutherford (Wielka Brytania)
2. Watt (Australia)
3. Claye (USA)

Bieg na 10000 m mężczyzn:

1. Farah (Wielka Brytania)
2. Rupp (USA)
3. Bekele T. (Etiopia)

Badminton – singiel kobiet:

1. Li (Chiny)
2. Wang (Chiny)
3. Newhal (Indie)

Badminton – debel kobiet:

1. Tian/Zhao (Chiny)
2. Fuji/Kakiiwa (Japonia)
3. Sorokina/Wislowa (Rosja)

Kolarstwo torowe – drużynowo na dochodzenie (kobiety):

1. Wielka Brytania
2. USA
3. Kanada

Szermierka – drużynowa szpada kobiet:

1. Chiny
2. Korea Południowa
3. USA

Wioślarstwo – jedynki kobiet:

1. Knapkova (Czechy)
2. Erichsen (Dania)
3. Crow (Australia)

Wioślarstwo – dwójki wagi lekkiej mężczyzn:

1.  Dania
2. Wielka Brytania
3. Nowa Zelandia

Wioślarstwo – dwójki podwójne kobiet:

1. Wielka Brytania
2. Chiny
3. Grecja

Wioślarstwo – czwórki mężczyzn:

1. Wielka Brytania
2. Australia
3. USA

Strzelectwo – trzy pozycje (kobiety):

1. Gray (USA)
2. Maksimović (Serbia)
3. Sykorova (Czechy)

4. Bogacka (Polska)
8. Nagay (Polska)

Strzelectwo – trap kobiet:

1. Rossi (Włochy)
2. Stefecekova (Słowacja)
3. Reau (Francja)

Pływanie – 50 m styl dowolny kobiet:

1. Koromowidjojo (Holandia)
2. Herasimenia (Białoruś)
3. Veldhuis (Holandia)

Pływanie – 1500 m styl dowolny mężczyzn:

1. Sun (Chiny)
2. Cochrane (Kanada)
3. Mellouli (Tunezja)

7. Sawrymowicz (Polska)

Pływanie – 4×100 m styl zmienny kobiet:

1. USA
2. Australia
3. Japonia

Pływanie – 4×100 m styl zmienny mężczyzn:

1. USA
2. Japonia
3. Australia

Tenis ziemny – singiel kobiet:

1. S. Williams (USA)
2. Szarapowa (Rosja)
3. Azarenka (Białoruś)

Tenis ziemny – debel mężczyzn:

1. Bryan/Bryan (USA)
2. Llorda/Tsonga (Francja)
3. Benneteau/Gasquet (Francja)

Skoki na trampolinie kobiet:

1. Maclennan (Kanada)
2. Huang (Chiny)
3. He (Chiny)

Triathlon kobiet:

1. Spirig (Szwajcaria)
2. Norden (Szwecja)
3. Densham (Australia)

Podnoszenie ciężarów mężczyzn – kat. 94 kg: 

1. Ilyjin (Kazachstan)
2. Iwanow (Rosja)
3. Ciricu (Mołdawia)

Piątek, 3 sierpnia:

Łucznictwo mężczyzn:

1. Oh (Korea Południowa)
2. Furukawa (Japonia)
3. Dai (Chiny)

Badminton mikst:

1. Zhang/Zhao (Chiny)
2. Ma/Xu (Chiny)
3. Pedersen/Fischer (Dania)

Strzelectwo mężczyzn – karabinek 50 m leżąc:

1. Martynow (Białoruś)
2. Cox (Belgia)
3. Debevec (Słowenia)

Strzelectwo mężczyzn – pistolet szybkostrzelny 25 m:

1. Kupo (Kuba)
2. Kumar (Indie)
3. Ding (Chiny)

Wioślarstwo mężczyzn – jedynki:

1. Drysdale (Nowa Zelandia)
2. Synek (Czechy)
3. Campbell (Wielka Brytania)

Wioślarstwo mężczyzn – czwórki podwójne:

1. Niemcy
2. Chorwacja
3. Australia

6. Polska

Wioślarstwo mężczyzn – dwójki:

1. Nowa Zelandia
2. Włochy
3. Słowenia

Wioślarstwo kobiet – dwójki podwójne:

1. Wielka Brytania
2. Australia
3. POLSKA (Fularczyk – Michalska)

Skoki na trampolinie mężczyzn:

1. Dong (Chiny)
2. Uszakow (Rosja)
3. Lu (Chiny)

Judo kobiet – kat. +78 kg:

1. Ortiz (Kuba)
2. Sugimoto (Japonia)
3. Bryant (Wielka Brytania)
3. Tong (Chiny)

Judo mężczyzn – kat. + 100 kg:

1. Riner (Francja)
2. Michalin (Rosja)
3. Toelzer (Niemcy)
3. Silva (Brazylia)

Lekkoatletyka kobiet – 10 000 m:

1. Dibaba (Etiopia)
2.  Kipyego (Kenia)
3. Cheruiyot (Kenia)

Lekkoatletyka mężczyzn – pchnięcie kulą:

1. Majewski (Polska)
2. Storl (Niemcy)
3. Hoffa (USA)

Pływanie kobiet – 200 m styl grzbietowy:

1. Franklin (USA)
2. Zujewa (Rosja)
3. Beisel (USA)

Pływanie kobiet – 800 m styl dowolny:

1. Ledecky (USA)
2. Belmonte (Hiszpania)
3. Adlington (Wielka Brytania)

Pływanie mężczyzn – 100 m styl motylkowy:

1. Phelps (USA)
2. Le Clos (RPA)
3. Korotyszkin (Rosja)

Pływanie mężczyzn – 50 m styl dowolny:

1. Manadou (Francja)
2. Jones (USA)
3. Cielo (Brazylia)

Podnoszenie ciężarów kobiet – kat. 75 kg:

1. Podobiedowa (Kazachstan)
2. Zabolotnaja (Rosja)
3. Kulesza (Białoruś)

Podnoszenie ciężarów mężczyzn – kat. 85 kg:

1. Zieliński (Polska)
2. Aukhadow (Rosja)
3. Rostami (Iran)

Szermierka mężczyzn – szabla drużynowo:

1. Korea Południowa
2. Rumunia
3. Włochy

Kolarstwo torowe kobiet – keirin:

1. Pedelton (Wielka Brytania)
2. Guo (Chiny)
3. Lee (Hongkong)

Kolarstwo torowe mężczyzn – drużynowo na dochodzenie:

1. Wielka Brytania
2. Australia
3. Nowa Zelandia

Czwartek, 2 sierpnia:

Wioślarstwo mężczyzn – dwójki:

1. RPA
2. Wielka Brytania
3. Dania

Wioślarstwo mężczyzn – czwórki wagi lekkiej:

1. Cohen/Sullivan (Nowa Zelandia)
2. Sartori/Battisti (Włochy)
3. Spik/Cop (Słowenia)

Wioślarstwo kobiet – ósemki:

1. USA
2. Kanada
3. Holandia

Strzelectwo mężczyzn – podwójny trap:

1. Wilson (Wielka Brytania)
2. Dahlby (Szwecja)
3. Mosin (Rosja)

Kajakarstwo górskie mężczyzn – kanadyjki dwójki (c2)

1. Baillie – Stott (Wielka Brytania)
2. Florence – Hunslow (Wielka Brytania)
3. Hochschorner – Hochschorner (Słowacja)

5. Szczepański – Pochwała (Polska)

Łucznictwo kobiet – zawody indywidualne:

1. Ki (Korea Południowa)
2. Roman (Meksyk)
3. Avita (Meksyk)

Tenis stołowy mężczyzn:

1. Zhang (Chiny)
2. Wang (Chiny)
3. Ovtcharov (Niemcy)

Kajakarstwo górskie kobiet – kajaki jedynki (K1):

1. Fer (Francja)
2. Fox (Australia)
3. Chourraut (Hiszpania)

7. Pacierpnik (Polska)

Judo kobiet – kat. 78 kg:

1. Harrison (USA)
2. Gibbson (Wielka Brytania)
3. Tcheumeo (Francja)
3. Aguiar (Brazylia)

Judo mężczyzn – kat. 100 kg:

1. Kajbulajew (Rosja)
2. Naidan (Mongolia)
3. Peters (Niemcy)
3. Grol (Holandia)

Gimnastyka sportowa kobiet – wielobój:

1. Douglas (USA)
2. Komowa (Rosja)
3. Mustafina (Rosja)

Kolarstwo torowe mężczyzn – sprint drużynowy:

1. Wielka Brytania
2. Francja
3. Niemcy

Szermierka kobiet – floret drużynowy:

1. Włochy
2. Rosja
3. Korea Południowa

5. Polska

Kolarstwo torowe kobiet- sprint drużynowy:

1. Niemcy
2. Chiny
3. Australia

Pływanie kobiet – 200 m styl klasyczny:

1. Soni (USA)
2. Suzuki (Japonia)
3. Jefimowa (Rosja)

Pływanie mężczyzn – 200 m styl grzbietowy:

1. Clary (USA)
2. Irie (Japonia)
3. Lochte (USA)

Pływanie mężczyzn – 200 m styl zmienny:

1. Phelps (USA)
2. Lochte (USA)
3. Cseh (Węgry)

Pływanie kobiet – 100 m styl dowolny:

1. Kromowidjodjo (Holandia)
2. Herasimenia (Białoruś)
3. Tang (Chiny)

Środa, 1 sierpnia:

Wioślarstwo kobiet – dwójki

1. Wielka Brytania
2. Australia
3. Nowa Zelandia

Wioślarstwo kobiet  – czwórki podwójne

1. Ukraina
2. Niemcy
3. USA

Wioślarstwo mężczyzn – ósemki

1. Niemcy
2. Kanada
3. Wielka Brytania

Kolarstwo szosowe kobiet –  indywidualna jazda na czas

1. Armstrong (USA)
2. Arndt (Niemcy)
3. Zabielinskaja (Rosja)

Kolarstwo szosowe mężczyzn – indywidualna jazda na czas

1. Wiggins (Wielka Brytania)
2. Martin (Niemcy)
3. Froome (Wielka Brytania)

Kajakarstwo górskie – kajaki jedynki (K1)

1.Molmenti (Włochy)
2.Hradilek (Czechy)
3.Aigner (Niemcy)

4. Polaczyk (POLSKA)

Tenis stołowy kobiet singiel:

1. Li (Chiny)
2. Ding (Chiny)
3. Feng (Singapur)

Skoki do wody mężczyzn – synchronicznie trampolina 3 m:

1. Chiny
2. Rosja
3. USA

Strzelectwo pistolet 25 m kobiet

1. Kim (Korea Południowa)
2. Chen (Chiny)
3. Kostjewicz (Ukraina)

Podnoszenie ciężarów kobiet – kategoria 69 kg:

1. Rim (Korea Północna)
2. Cocos (Rumunia)
3. Szkiermankowa (Białoruś)

Judo 70 kg kobiet:

1. Decosse (Francja)
2. Thiele (Niemcy)
3. Alvear (Kolumbia)
3. Bosche (Holandia)

Judo 90 kg mężczyzn:

1. Song (Korea Południowa)
2. Gonzalez (Kuba)
3. Iliadis (Grecja)
3. Nishiyama (Japonia)

Gimnastyka sportowa mężczyzn – występ indywidualny (wielobój):

1. Uchimura (Japonia)
2. Nguyen (Niemcy)
3. Leyva (USA)

Podnoszenie ciężarów mężczyzn – kategoria 77 kg:

1. Lu Xiao (Chiny)
2. Lu Hao (Chiny)
3. Cambar Rodriguez (Kuba)

Pływanie mężczyzn – 200 m styl klasyczny:

1. Gyurta (Węgry)
2. Jamieson (Wielka Brytania)
3. Tateishi (Japonia)

Szabla indywidualnie kobiet:

1. Kim (Korea Południowa)
2. Welikaja (Rosja)
3. Kharlan (Ukraina)

Szpada indywidualnie mężczyzn:

1. Limardo (Wenezuela)
2. Piasecki (Norwegia)
3. Jung (Korea Południowa)

Pływanie kobiet – 200 m styl motylkowy:

1. Jiao (Chiny)
2. Belmonte Garcia (Hiszpania)
3. Hoshi (Japonia)

Pływanie mężczyzn – 100 m styl dowolny:

1. Adrian (USA)
2. Magnussen (Australia)
3. Hayden (Kanada)

21:57 Pływanie kobiet – 4×200 m styl dowolny

1. USA
2. Australia
3. Francja

Wtorek, 31 lipca:

Jeździectwo WKKW drużynowo:

1. Niemcy
2. Wielka Brytania
3. Nowa Zelandia

Jeździectwo WKKW indywidualnie:

1. Jung (Niemcy)
2. Algotson (Szwecja)
3. Auffarth (Niemcy)

Strzelectwo mężczyzn skeet:

1.Hanckok (USA)
2. Golding (Dania)
3. Al Attiya (Katar)

Skoki do wody kobiet synchronicznie platforma 10 m:

1. Chiny
2. Meksyk
3. Kanada

Kajakarstwo górskie kanadyjki jedynki (C1) mężczyzn:

1. Estanguet (Francja)
2. Tasiadis (Niemcy)
3. Martikan (Słowacja

Podnoszenie ciężarów kobiet kat. 63 kg:

1. Maneza (Kazachstan)
2. Tsarakajewa (Rosja)
3. Girard (Kanada)

Judo kobiet 63 kg:

1. Zolnir (Słowenia)
2. Xu (Chiny)
3. Ueno (Japonia)
3. Emage (Francja)

Judo mężczyzn 81 kg:

1. Kim (Korea Południowa)
2. Bischof (Niemcy)
3. Valais Portier (Kanada)
3. Nifontow (Rosja)

Gimnastyka sportowa kobiet –  drużynowo:

1. USA
2. Rosja
3. Rumunia

Podnoszenie ciężarów mężczyzn kat. 69 kg:

1. Lin (Chiny)
2. Triyatno (Indonezja)
3. Martin (Rumunia)

Floret mężczyzn indywidualnie:

1. Lei (Chiny)
2. Abouelkassem (Egipt)
3. Choi (Korea Południowa)

Pływanie 200 m styl dowolny kobiet:

1. Schmitt (USA)
2. Muffat (Francja)
3. Barratt (Australia)

Pływanie 200 m styl motylkowy mężczyzn:

1. le Clos (RPA)
2. Phelps (USA)
3. Matsuda (Japonia)

Pływanie 200 m styl zmienny kobiet:

1. Ye (Chiny)
2. Coutts (Australia)
3. Leverenz (USA)

Pływanie 4×200 m styl dowolny mężczyzn:

1. USA
2. Francja
3. Chiny

Poniedziałek, 30 lipca:

Strzelectwo mężczyzn – pistolet pneumatyczny 10 m

1. Moldoveanu (Rumunia)
2. Campriani (Włochy)
3. Narang (Indie)

Judo kat. 73 kg mężczyzn

1.Isajew (Rosja)
2. Nakaya (Japonia)
3.Legrand (Francja)
4.Sajnjargal (Mongolia)

Judo kat. 57 kg kobiet

1. Matsumoto (Japonia)
2. Caprioriu (Rumunia)
3. Pavia (Francja)
4. Malloy (USA)

Skoki do wody mężczyzn synchronicznie platforma 10 m

1. Chiny
2, Meksyk
3. USA

Podnoszenie ciężarów kobiet -kategoria 58 kg

1. Li (Chiny)
2. Sirikaew (Tajlandia)
3. Kalina (Ukraina)

Gimnastyka sportowa mężczyzn – drużynowo

1. Chiny
2. Japonia
3. Wielka Brytania

Podnoszenie ciężarów mężczyzn – kategoria 62 kg

1. Kim (Korea Północna)
2. Figueroa (Kolumbia)
3. Eko (Indonezja)

Szpada kobiet indywidualnie

1. Szemjakina (Ukraina)
2. Heidemann (Niemcy)
3. Sun (Chiny)

Pływanie mężczyzn – 200 m styl dowolny

1. Angel (Francja)
2. Sun (Chiny)
2. Park (Korea Południowa)


Pływanie kobiet – 100 m styl grzbietowy

1, Franklin (USA)
2. Seebohm (Australia)
3. Terekawa (Japonia)

Pływanie mężczyzn – 100 m styl grzbietowy

1.  Greves (USA)
2. Thoman (USA)
3. Irie (Japonia)

Pływanie kobiet 100 m styl klasyczny

1. Meylutyte (Litwa)
2. Soni  (USA)
3. Suzuki (Japonia)

Niedziela 29 lipca:

Strzelectwo kobiet – pistolet pneumatyczny

1. Guo (Chiny)
2. Goberville (Francja)
3. Kostevych (Ukraina)

Kolarstwo szosowe – wyścig kobiet

1. Vos (Holandia)
2. Armitstead (Wlk. Brytania)
3. Zabelinskaya (Rosja)

Strzelectwo kobiet – skeet

1. Rhode (USA)
2. Ning (Chiny)
3. Bartekova (Słowacja)

Judo mężczyzn – 66 kg

1. Shavdatuashvili (Gruzja)
2. Ungvari (Węgry)
3. Jun Ho (Korea Południowa)
3. Ebinuma (Japonia)

Judo kobiet – 52 kg

1. Kum Ae (Korea Północna)
2. Bermoy (Kuba)
3. Forciniti (Włochy)
3. Gneto (Francja)

Skoki do wody – trampolina 3m synchronicznie ? kobiety

1. Chiny
2. USA
3. Kanada

Podnoszenie ciężarów – 53 kg kobiet

1. Chinshanlo (Kazachstan)
2. Chung (Tajpej)
3. Iovu (Mołdawia)

Łucznictwo kobiet drużynowo

1. Korea Południowa
2. Chiny
3. Japonia

Szermierka mężczyzn – szabla indywidualna

1. Szilagyi (Węgry)
2. Occhiuzzi (Włochy)
3. Kovalev (Rosja)

Podnoszenie ciężarów – 56 kg mężczyzn

1. Yun Chol (Korea Północna)
2. Jingbiao (Chiny)
3. Hristov (Azerbejdżan)

Pływanie – 100 m motylkiem kobiet

1. Vollmer (USA)
2. Ying (Chiny)
3.  Coutts (Australia)

Pływanie – 100 m klasykiem mężczyzn

1. Van Der Burgh (RPA)
2. Sprenger (Australia)
3. Hansen (USA)

Pływanie – 400 m styl dowolny kobiet

1. Muffat (Francja)
2. Schmitt (USA)
3. Adlington (Wielka Brytania)

Pływanie – 4×100 styl dowolny mężczyzn

1. Francja
2. USA
3. Rosja

Sobota 28 lipca:

Strzelectwo kobiet – karabinek pneumatyczny 10 m:

1. Yi (Chiny)
2. S. Bogacka (Polska)
3. Yu (Chiny)

Strzelectwo mężczyzn – pistolet pneumatyczny 10 m:

1. Jin (Korea Płd.)
2. Tesc0ni (Włochy)
3. Zlatić (Serbia)

Łucznictwo mężczyzn – drużynowo:

1. Włochy
2. USA
3. Korea Południowa

Judo mężczyzn – kat. 60 kg:

1. Galatsjan (Rosja)
2. Hiraoka (Japonia)
3. Kitadi (Brazylia)
3. Sobirov (Uzbekistan)

Judo kobiet – kat. 48 kg:

1. Menzes (Brazylia)
2. Dumitru (Rumunia)
3. Van Snick (Belgia)
4. Sernoviczki (Węgry)

Kolarstwo – wyścig szosowy mężczyzn:

1. Winokurow (Kazachstan)
2. Uran (Kolumbia)
3. Kristoff (Norwegia)

Floret kobiet – indywidualnie:

1. Di Francisca (Włochy)
2. Errigo (Włochy)
3. Vezzali (Włochy)

Pływanie 400 m stylem zmiennym kobiet:

1. Ye (Chiny)
2. Beisel (USA)
3. Li (Chiny)

Pływanie 4×100 m styl dowolny kobiet:

1. Australia
2. Holandia
3. USA

Pływanie 400 m styl zmienny mężczyzn:

1. Lochte (USA)
2. Pereira (Brazylia)
3. Hagino (Japonia)

Pływanie 400 m styl dowolny mężczyzn:

1. Sun (Chiny)
2. Park (Korea Południowa)
3.  Vanderkaay (USA)

Podnoszenie ciężarów – kobiety kat. 48 kg:

1. Wang (Chiny)
2. Miyake (Japonia)
3. Ryang (Korea Północna)

 


pubsport.pl
Top