Jesteś tutaj
Główna > Londyn 2012 > Tenis ziemny – turniej olimpijskie

Wkrótce w tym miejscu szczegółowa drabinka, terminarz oraz wyniki turnieju olimpijskiego tenisistów i tenisistek podczas IO w Londynie.

[tab:Kobiety]

[hide-this-part morelink=”Finał (rozwiń)”]

Finał: S. Williams – Szarapowa 6:0 6:1

o 3 miejsce: Azarenka – Krilenko 7:5 7:6

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/2 finału (rozwiń)”]

Azarenka – S. Williams 1:6 2:6
Szarapowa – Kirilenko 6:2 6:3

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/4 finału (rozwiń)”]

Azarenka – Kerber 6:4 7:5
S. Williams – Woźniacki 6:0 6:3

Clijsters – Szarapowa 2:6 5:7
Kvitova – Kirilenko 6:7 3:6

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”3 runda (rozwiń)”]

Azarenka – Petrowa 7:6 6:4
V. Williams – Kerber 6:7 6:7

S. Williams – Zworaniewa 6:1 6:0
Hantuchova – Woźniacki 4:6 2:6

Clijsters – Ivanović 6:3 6:4
Lisicki – Szarapowa 7:6 4:6 3:6

Kvitova – Pennetta 6:3 6:0
Kirilenko – Goerges 7:6 6:3

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”2 runda (rozwiń)”]

Azarenka- Martinez Sanchez 6:1 6:2
Tatiszwili – Petrowa 3:6 7:6 2:6

V. Williams -Woźniak 6:1 6:3
Babos – Kerber 1:6 1:6

S. Williams – U. Radwańska 6:2 6:3
Schiavone- Zworaniewa 3:6 3:6

Hantuchova – Cornet 6:3 6:0
Wickmayer – Woźniacki 4-6 6-3 3-6
—–

Suarez – Clijsters 3-6 3-6
Baltacha – Ivanović 4-6 6-7

Lisicki – Szwedowa 4:6 6:3 7:5
Robson – Szarapowa 6:7 3:6

Kvitova – Peng 7-5 2-6 6-1
Penetta – Pironkowa 7-5 6:1

Kirilenko – Watson 6:3 6:2
Lepczenko – Goerges 3:6 5:7

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”1 runda (rozwiń)”]

Azarenka (1)  – Begu 6-1 3-6 6-1
Martinez Sanchez – Hercog 6-2 6-4

Tatiszwili – Vogt 6-2 6-0
Petrowa  – Zheng 6-4 7-6(7)

V. Williams – Errani 6-3 6-1
Eraković – Woźniak 2-6 1-6

Woskobojewa – Babos 4-6 2-6
Cetkovska – Kerber 1-6 0-3 krecz Cetkovska

—–

S. Williams –  Janković 6:3 6:1
Barthel – U. Radwańska 3:6 4:6

Schiavone – Zakopalova
Arvidsson – Zworaniewa 6:7 4:6

Li – Hantuchova 2:6 6:3 3:6
Cornet – Paszek 7:6 6:4

Medina – Wickmayer 2:6 6:4 5:7
Woźniacki – Keothvong 4:6 6:3 6:2

———-

Stosour – Suarez 6:3 5:7 8:10
Clijsters – Vinci 6:1 6:4

Szavay – Baltacha 3:6 3:6
McHalle – Ivanović 4:6 5:7

Lisicki – Jabuer 4-6 6-0 7-5
Halep – Szwedowa 4:6 2:6

Robson – Safarova 7-6(4) 6-4
Peer – Szarapova 2-6 0-6

—–

Kvitova – Bondarenko 6:4 5:7 6:4
Hsieh – Peng 3:6 7:6 5:7

Cristea – Penetta 2:6 6:4 2:6
Pironkova – Cibulkova 7:6 6:2

Kirilenko – Duque 6-0 1-1 – krecz Duque
Soler – Watson 2-6 2-6

Lepczenko – Cepede Royg 7-5 6-7(6) 6-2
A. Radwańska (2) – Goerges 5:7 7:6 4:6

[/hide-this-part]

Terminarz ramowy:

Sobota, 28 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Niedziela, 29 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Poniedziałek, 30 lipca: Od 12:30 – 2 runda

Wtorek, 31 lipca: Od 12:30 – 2 runda

Środa, 1 sierpnia: Od 12:30 – 3 runda

Czwartek, 2 sierpnia: Od 12:30 – 1/4 finału

Piątek, 3 sierpnia: Od 13:00 – 1/2 finału

Sobota, 4 sierpnia: Od 13:00 – mecz o 3 miejsce i finał

[tab:Mężczyźni]

[hide-this-part morelink=”Finał (rozwiń)”]

Federer – Murray – niedziela 2:6 1:6 4:6 
o 3. miejsce: Del Potro – Djoković 7:5 6:4

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/2 finału (rozwiń)”]

Federer – Del Potro 3:6 7:6 19:18
Murray – Djoković 7:5 7:5

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/4 finału (rozwiń)”]

Federer – Isner 6:4 7:6
Niszikori – Del Potro 4:6 6:7

Almagro – Murray 4:6 1:6
Tsonga – Djoković 1:6 5:7

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”3 runda (rozwiń)”]

Federer – Istomin 7:5 6:3
Isner- Tipsarević 7:5 7:6

Ferrer – Niszikori 0:6 6:3 4:6
Simon – Del Potro 1:6 6:4 3:6

Darcis – Almagro 3:6 5:7
Baghdatis – Murray 6:4 1:6 4:6

Tsonga – Lopez 7:6 6:4
Hewitt – Djoković 6:4 5:7 1:6

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”2 runda (rozwiń)”]

Federer – Benneteau 6-2 6-2
Muller – Istomin 6-7 7-6 7-5

Isner – Jaziri 7-6 6-2
Tipsarević – Petzschner 3-6 6-3 6-4 

Ferrer – Kavcić 6:2 6:2
Dawidienko – Niszikori 6:4 4:6 1:6

Simon – Dimitrow 6-3 6-3
Seppi – Del Potro 3-6 6-7
—–
Darcis – Girald0 6-7 6-4 6-4
Bogomołow jr. – Almagro 2-6 2-6

Gasquet- Baghdatis 4:6 4:6
Nieminen – Murray 2:6 4:6

Tsonga – Raonić 6:3 3:6 25:23
Lopez – Monaco 6:4 6:4

Cilić – Hewitt 5:7 4:6
Roddick – Djoković 2:6 1:6

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”1 runda (rozwiń)”]

Federer (1) – Falla 6:3 5:7 6:3
Benneteau – Jużnyj 7:5 6:3

Ungier – Muller 3:6 3:6
Istomin – Verdasco 6:4 7:6

Isner – Rochus 7:6 6:4
Lu – Jaziri 6:7 6:4 3:6

Lacko – Petszchner 6:7 1:6
Nalbandian – Tipsarević 3:6 4:6

—–

Ferrer (4) – Pospisil 6-4 6-4
Vardahan – Kavcić 3:6 2:6 

Stepanek – Dawidienko 4:6 2:6
Nishikori – Tomić 7-6(4) 7-6(4)

Simon – Kukuszkin 6:4 6:2
Kubot – Dimitrow 3:6 6:7

Seppi – Young 6:4 6:4
Del Potro – Dodig 6:4 6:1

———

Berdych – Darcis 4:6 4:6
Giraldo – Harrison 7:5 6:3

Bogomołow jr. – Berlocq 7:6 7:5
Troicki – Almagro 4:6 6:7

Gasquet – Hasse 6:3 6:3
Soeda – Baghdatis 7:6 6:7 2:6

Devvarman – Nieminen 1:6 3:6
Murray (3) – Wawrinka 6-3 6-3

—–

Tsonga – Belucci 6-7(5) 6-4 6-4
Ito – Raonić 4:6 3:6

Tursunow – Lopez 7-6 2-6 7-9
Goffin – Monaco 4:6 1:6

Melzer – Cilić 6:7 2:6
Stachowski – Hewitt 3:6 6:4 6:3

Roddick – Klizan 7-5 6-4
Djoković (2) – Fognini 6-7(7) 6-2 6-2

[/hide-this-part]

Terminarz ramowy:

Sobota, 28 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Niedziela, 29 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Poniedziałek, 30 lipca: Od 12:30 – 2 runda

Wtorek, 31 lipca: Od 12:30 – 2 runda

Środa, 1 sierpnia: Od 12:30 – 3 runda

Czwartek, 2 sierpnia: Od 12:30 – 1/4 finału

Piątek, 3 sierpnia: Od 13:00 – 1/2 finału

Niedziela, 5 sierpnia: Od 13:00 – mecz o 3 miejsce i finał

[tab:Debel K]

[hide-this-part morelink=”Finał (rozwiń)”]

Hlavackova/Hradecka – W. Williams/S. Williams
o 3. miejsce: Huber/Raymond – Kirilenko – Petrowa

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/2 finału (rozwiń)”]

Huber/Raymond – Hlavackova/Hradecka 1:6 6:7
W. Williams/S. Williams – Kirilenko/Petrowa 7:5 6:4

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/4 finału (rozwiń)”]

Huber/Raymond – Makarowa/Wiesnina 6:3 6:3
Hlavackova/Hradecka – Chuang/Hsieh 6:3 6:4

Peng/Zheng – Kirilenko/Petrowa 5:7 7:6 4:6
V. Williams/S. Williams – Errani – Vinci 6:1 6:1

[/hide-this-part] [hide-this-part morelink=”2 runda (rozwiń)”]
Huber/Raymond (1) – U. Radwańska/A. Radwańska 6:4 7:6
Goerges/Gronefeld –  Makarowa/Wiesnina 2:6 1:6

Hlavackova/Hradecka – Li/Zheng 6:3 6:1
Chuang/Hsieh – Pennetta/Schiavone 6:7 7:5 6:4

Vives/Martinez  – Peng/Zheng 3-6 2-6
Szwedowa/Woskobojewa  – Kirilenko/Petrowa 3-6 2-6

Kerber/Lisicki – V.Williams/S. Williams 2:6 5:7
Klepac/Srebotnik – Errani/Vinci 5:7 6:4 4:6

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”1 runda (rozwiń)”]

Huber/Raymond (1) – wolny los
Radwańska/Radwańska – Hantuchova/Cibulkova 6:2 6:1

Goerges/Gronefeld – Baltacha/Keothavong 6-3 6-1 
Gajdasova/Rodionova – Makarowa/Wiesnina 1:6 4:6

Hlavackova/Hradecka – Babos/Szavay 6-1 6-7 6-2 
Li/Zheng – Dulko/Suarez 6-4 6-2

Hakarvarthi/Mirza – Chuang/Hsieh 1:6 6:3 1:6
Medina/Parra – Schiavone/Pennetta

—–

Vives/Martinez – Dellacqua/Stosour 6:1 6:1
Peng/Zheng – Cornet/Mladenović 6:1 6:7 6:3

Szwedowa/Woskobojewa – Dubois/Woźniak 6:4 6:0
Jans/Rosolska – Kirilenko/Petrowa 7:6 3:6 2:6

Kerber/Lisicki – Robson/Watson 1-6 6-4 6-3
S. Williams/V. Williams – Cristea/Halep 6-3 6-2

Czakaszwili/Tatiszwili – Klepac/Srebotnik -76 6-3 2-6
Errani/Vinci (2) – Cetkovska/Safarova 6:2 6:3

[/hide-this-part]

Terminarz ramowy:

Sobota, 28 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Niedziela, 29 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Poniedziałek, 30 lipca: Od 12:30 – 2 runda

Wtorek, 31 lipca: Od 12:30 – 1/4 finału

Czwartek, 2 sierpnia: Od 12:30 – 1/2 finału

Niedziela, 5 sierpnia: Od 13:00 – mecz o 3 miejsce i finał

[tab:Debel M]

[hide-this-part morelink=”Finał (rozwiń)”]

Finał Bryan/Bryan – Llorda/Tsonga 6:4 7:6
O 3. miejsce: Ferrer/Lopez – Benneteau/Gasquet 6:7 2:6

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/2 finału (rozwiń)”]

Bryan/Bryan – Benneteau/Gasquet 6:4 6:4
Ferrer/Lopez – Llorda/Tsonga 3:6 6:4 16:18

[/hide-this-part]

[hide-this-part morelink=”1/4 finału (rozwiń)”]

Bryan/Bryan – Erlich/Ram 7:6 7:6
Tipsarević/Zimojić – Benneteau/Gasquet 4:6 6:7

Dodig/Cilić – Ferrer/Lopez 4:6 4:6
Melo/Soares – Llorda/Tsonga 4:6 2:6

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”2 Runda (rozwiń)”]

Bryan/Bryan – Dawidienko/Jużnyj
Erlich/Ram – Federer/Wawrinka 1:6 7:6 6:3

Tipsarević/Zimojić – Nestor/Pospisil 6:4 6:7 11:9
Benneteau/Gasquet – Bhupathi/Bopanna 6:3 6:4

Brundstrom/Lindsted – Dodig/Cilić 3:6 2:6
Melzer/Peya – Ferrer/Lopez 3:6 6:3 9:11

Berdych/Stepanek – Melo/Soares 6:1 4:6 22:24
Paes/Vardhan – Llorda/Tsonga 6:7 6:4 3:6

[/hide-this-part][hide-this-part morelink=”1 Runda (rozwiń)”]

Bryan/Bryan (1) – Belucci/Sa 7:6 6:7 6:3
Kas/Petzschner – Dawidienko/Jużnyj 5-7 5-7

Granollers/Lopez – Erlich/Ram 6:7 6:7
Federer/Wawrinka – Niszikori/Soeda 6-7 6-4 6-4

Tipsarević/Zimojić – Klizan/Lacko 6-3 6-3
Nestor/Pospisil – Tecau/Ungur 6-3 7-6

Fleming/Huchins – Benneteau/Gasquet 5:7 3:6
Bury/Mirnyj – Bhupathi/Bopanna 6-7 7-6 6-8

—–

Djoković/Troicki – Brundstrom/Lindsted 6-7 3-6
Dodig/Cilić – Cabal/Giraldo 6-3 6-4

Melzer/Peya – Murray/Murray 5:7 7:6 7:5
Matkowski/Fyrstenberg – Ferrer/Lopez 6:7 7:6 6:8

Berdych/Stepanek – Braccarli/Seppi 4:6 7:6 6:4
Isner/Roddick – Melo/Soares 2:6 4:6

Hasse/Rojer –  Paes/Vardhan 6-7 6-4 2-6
Llorda/Tsonga (2) – Naldbandian/Schwank 6:3 7:5

[/hide-this-part]

Terminarz ramowy:

Sobota, 28 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Niedziela, 29 lipca: Od 12:30 – 1 runda

Poniedziałek, 30 lipca: Od 12:30 – 2 runda

Wtorek, 31 lipca: Od 12:30 – 1/4 finału

Czwartek, 2 sierpnia: Od 12:30 – 1/2 finału

Sobota, 4 sierpnia: Od 13:00 – mecz o 3 miejsce i finał

[tab:Mikst]

Finał:

Robson/Murray – Azarenka/Mirnyj

o 3. miejsce:

Lisicki/Kas – Raymond – Bryan

1/2 finału:

Robson/Murray – Lisicki/Kas 6:1 6:7 1:0
Azarenka/Mirnyj – Raymond/Brayan 4:6 6:4 1:0

2. Runda:

Azarenka/Mirnyj – Mirza/Paes 7:5 7:6
Vinci/Bracciali – Lisicki/Kas 6:4 6:7 0:1
Raymond/Bryan – Dulko/Del Potro 6:4 7:5
Robson/Murray – Stosour/Hewitt 6:3 3:6 1:0

1. Runda:

Azarenka/Mirnyj – Kerber/Petzschner 6:2 6:2
Mirza/Paes – Ivanović/Zimojić 6:2 6:4
Stosour/Hewitt – A. Radwańska/Matkowski 6:3 6:3
Lisicki/Kas – Huber/B. Bryan 7:6 6:7 1:0
Dulko/Del Potro – Wiesnina/Jużnyj 6:3 7:5
Raymond/M. Bryan – Errani/Seppi 7:5 6:3
Robson/Murray – Hradecka/Stepanek 7:5 6-7 1:0
Arvidsson/Lindsted – Vinci/Bracciali 3:6 6:4 0:1

Środa, 1 sierpnia: Od 12:30 – 1 runda

Czwartek, 2 sierpnia: Od 12:30 – 1/4 finału

Piątek, 3 sierpnia: Od 13:00 – 1/2 finału

Sobota, 4 sierpnia: Od 13:00 – mecz o 3 miejsce

Niedziela, 5 sierpnia: Od 13:00 – finał

[tab:Polacy]

1. Agnieszka Radwańska – turniej singlowy + deblowy
2. Urszula Radwańska – turniej singlowy + deblowy
3 i 4. Marcin Fyrstenberg i Mariusz Matkowski – turniej deblistów
5.  Łukasz Kubot – turniej singlowy
6 i 7. Klaudia Jans- Ignacik i Alicja Rosolska – turniej deblistek

W grze mieszanej będzie Polskę reprezentować para wyłoniona spośród wszystkich wyżej wymienionych zawodników.

[tab:Info]

Rywalizacja tenisowa podczas IO w Londynie odbywać się będzie na trawiastych kortach znanych z wielkoszlemowego Wimbledonu. Drabinki zawodów singlowych liczą po 64 nazwiska, w zawodach deblistów i deblistek wystartuje po 32 pary, a w rywalizacji mikstów 16 zespołów.

Zdecydowana większość pojedynków, będzie toczyć się do dwóch wygranych setów. Wyjątkiem będzie finał singla panów, w którym, wzorem turniejów wielkoszlemowych – trzeba będzie wygrać trzy sety by cieszyć się z triumfu. W decydującym secie każdego z meczów singla i debla nie będzie tie-break’a. W rywalizacji mikstów, trzeci set będzie rozgrywany na zasadzie super tie-break’a (do 10 wygranych punktów).

Rywalizacja na kortach tenisowych trwać będzie od soboty, 28 lipca do niedzieli 5 sierpnia. Planowany terminarz:

  • 28-29 lipca: (od 12:30) 1 runda singla oraz debla kobiet i mężczyzn
  • 30 lipca: (od 12:30) 2 runda singla oraz debla kobiet i mężczyzn
  • 31 lipca: (od 12:30) 2 runda singla kobiet i mężczyzn + 1/4 debla kobiet i mężczyzn
  • 1 sierpnia: (od 12:30) 3 runda singla kobiet i mężczyzn + 1 runda miksta
  • 2 sierpnia: (od 12:30) 1/4 singla kobiet i mężczyzn + 1/2 debla kobiet i mężczyzn + 1/4 miksta
  • 3 sierpnia: (od 13:00) 1/2 singla kobiet i mężczyzn + 1/2 debla kobiet i mężczyzn
  • 4 sierpnia: (od 13:00) mecz o 3m. i finał singla kobiet + mecz o 3m. i finał debla mężczyzn + mecz o 3m. miksta
  • 5 sierpnia: (od 13:00) mecz o 3m. i finał singla mężczyzn + mecz o 3m. i finał debla kobiet + finał miksta

Podczas zawodów olimpijskich na kortach Wimbledonu nie będzie obowiązywać zasada białego stroju, zawodnicy będą zachęcani do występowania w barwach narodowych. Korty All England Lawn Tennis Club będą gościć uczestników Igrzysk Olimpijskich po raz drugi w historii – poprzednio w 1908 roku.

Złote medale w Pekinie w 2008 zdobyli – Rafael Nadal (singiel M), Jelena Dementjewa (singiel K), Roger Federer i Stanislas Wawrinka (debel M), Serena Williams i Venus Williams (debel K). Nie rozgrywano konkurencji mikstów.

[tab:Korty]

Korty All England Lawn Tennis Club:

Korty Wimbledonu

[tab:END]


pubsport.pl
Top