LŚ 2013: Kolejna wygrana Polaków. Tym razem bez tie-breaka

„Biało-Czerwoni” pokonali na gdańskiej Ergo Arenie Argentyńczyków 3:1. MVP spotkania został Michał Winiarski. Następnym przeciwnikiem Amerykanie.

Zapoczątkowana w Bydgoszczy dobra passa zespołu Andrei Anastasiego trwa dalej. Tym razem Polacy zdołali uniknąć tie-breaka i w czterech setach pokonali gospodarzy tegorocznej Final Six Ligi Światowej. Choć pierwszy set nie układał się po myśli gospodarzy, to w kolejnych trzech odsłonach dali z siebie wszystko. Na gdańskiej Ergo Arenie w pierwszej szóstce zaprezentował się między innymi Jakub Jarosz, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Lotosu Trefl Gdańsk.

Po dwóch wygranych „Biało-Czerwonych” w piątym weekendzie World League, drzwi do Argentyny otwierają się coraz bardziej. Awans możliwy jest szczególnie dzięki wynikom innych spotkań w grupie A. Niepokonani do tej pory Brazylijczycy mieli ciężko przeprawę z Francuzami. „Trójkolorowi” dowartościowani wygranymi z obrońcami tytułu najpierw doprowadzili do tie-braka z „Canarinhos”, a następnie pokonali zespół prowadzony przez Rezende 1:3. Nasi następni rywale również nie mieli w ten weekend łatwo. Choć w pierwszym spotkaniu rozgromili Bułgarów 3:0, to w meczu rewanżowym musieli uznać ich wyższość. Spotkania zakończyło się wynikiem 1:3.

Rozgrywki Ligi Światowej pozostają na kolejny weekend w Polsce. Już w piątek podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się o godzinie 20.15 w Katowicach z USA. Mecz rewanżowy odbędzie się o tej samej porze we Wrocławiu. Transmisję z obu spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

Polska-Argentyna 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:17)

MVP: Michał Winiarski

Skład reprezentacji Polski:

Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Łukasz Żygadło, Marcin Możdżonek, Krzysztof Iganaczak (libero) oraz Michał Kubiak, Michał Ruciak, Zbigniew Bartman

Skład reprezentacji Argentyny:

Luciano De Cecco, Iván Castellani, Pablo Bengolea, Cristian Poglajen,Pablo Crer, Sebastian Solé, Alexis González (libero) oraz Nicolas Bruno,  Nicolás Uriarte, Bruno Romanutti

Kolejne spotkania:

Katowice, 05.07.2013, 20.15, Polska-USA

Wrocław, 07.07.2013, 20.15, Polska-USA

Transmisja: Polsat Sport


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Karolina Wicińska
Oficjalnie studentka dziennikarstwa, a z zamiłowania poliglotka i psycholog sportowy. Wolne chwile spędza wędrując warszawskimi ulicami, a także śledząc na bieżąco wydarzenia związane z piłką nożną, siatkówką, skokami narciarskimi i F1.