LŚ 2013: Kolejny tie-break i wymęczone zwycięstwo Polaków

„Biało-Czerwoni” pokonali w Katowicach reprezentantów USA 3:2. Szansa na kolejne punkty w niedzielę, we Wrocławiu.

Gra podopiecznych Andrei Anastasiego nie napawała optymizmem. Polacy, choć wygrali pierwszego seta, od początku spotkania prezentowali nerwową piłkę. W trzecim rozdaniu „Biało-Czerwoni” całkiem pogubili się, zdobywając samemu tylko sześć punktów, reszta, podobnie jak w znacznej części meczu trafiała na ich konto, dzięki błędom Amerykanów.

Spotkanie po kolejnym w tej edycji Ligi Światowej tie-breaku, zakończyło się wygraną Polaków. Doskonałą dyspozycją w piątym secie popisał się Jakub Jarosz, którego atomowa zagrywka straszyła zawodników zza oceanu. Amerykanie pogubili się w pewnym momencie ostatniej partii, co dało Polakom trzypunktowe prowadzenie (6:3). Mimo zmiennych losów w piątej partii, gospodarze nie wypuścili już z rąk wygranej i dopisali do swojego konta kolejne dwa punkty.

Polska-USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

MVP: Jakub Jarosz