LŚ2014: Włosi idą jak burza, Polska pokonana w Bari

Polska przegrała w Bari z Włochami 1:3 w swoim trzecim meczu Ligi Światowej 2014. Włosi odnieśli piąty z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

W pierwszym secie gra była wyrównana, a wynik przez większość tej rozgrywki oscylował w granicach remisu. W związku z tym, o jej losach zdecydować mogły pojedyncze błędy i niestety taka pomyłka przytrafiła się Dawidowi Konarskiemu. Przy piłce setowej (22:24) dla gospodarzy skutecznie obił on blok rywali, ale delikatnie dotknął przy tym górnej taśmy. Sędziowie początkowo przyznali punkt biało-czerwonym, ale po protestach Włochów i wideoweryfikacji, zmienili decyzję, kończąc tym samym seta.

W drugiej części meczu drużyna Stephana Antigi nie dopuściła do tak nerwowej końcówki i już wcześniej zbudowała bezpieczną przewagę. Przy stanie 14:14 na zagrywce pojawił się Andrzej Wrona i pozostał w tym polu na dobrych kilka punktów. Włosi mieli w tym czasie sporo problemów, zwłaszcza z przyjęciem, przez co po chwili przegrywali już 14:18 i nie mieli szans na nawiązanie walki w tej odsłonie pojedynku. Polska wyrównała rezultat meczu wygrywając seta 25:20.

W środkowej części trzeciego seta gospodarze uzyskali dwu/trzypunktową przewagę, która pozwalała im myśleć wygraniu tej rozgrywki. Co prawda potem lepiej grali biało-czerwoni, którzy za sprawą Grzegorza Boćka doprowadzili do remisu 19:19, a później prowadzili nawet 21:10 po bloku Nowakowskiego i Konarskiego, ale w końcowym rozrachunku to fani Italii mogli świętować kolejny krok  ich pulili w stronę triumfu w całym meczu. W ostatnich piłkach naszemu zespołowi zabrakło skuteczności, przez co przegrali 23:25.

Czwarty set, z krótką przerwą na chwilę dobrej postawy Polaków, został kompletnie zdominowany przez gospodarzy. Italia prowadziła czterema punktami, potem wygrywała 17:14, ale goście nie składali broni. Zdołali wyrównać na po 17, ale to niestety był ich ostatni zryw tego wieczoru. W następnych wymianach punktowali głównie Włosi, którzy odskoczyli na kilka punktów i pewnie przypieczętowali sukces w całym spotkaniu zwycięstwem do 20.

To piąta wygrana Włoch w piątym meczu grupowym. Z kompletem punktów ekipa Mauro Berutto prowadzi w grupie A Ligi Światowej 2014. Polska ma 3 punkty w trzech meczach i jest trzecia.