1000 m: Kolejne złoto dla Holandii, Bródka i Niedźwiedzki poza „10”

Holender Stefan Groothuis zdobył w Soczi złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijski w łyżwiarskim biegu na 1000 m. Zbigniew Bródka zajął czternaste, a Konrad Niedźwiedzki szesnaste miejsce.

W dziesiątej parze występował pierwszy z Polaków – Zbigniew Bródka. Łatwo wygrał on ze swoim rywalem Sungiem z Tajpej i uzyskał czas 1:09,66. W momencie finiszu dawało mu to trzecie miejsce, ale po przerwie na czyszczenie toru wystąpić miało jeszcze dwudziestu zawodników.

Po wznowieniu rywalizacji Bródka utrzymał pozycję do przejazdu 13. pary. Zmierzyli się w niej Konrad Niedźwiedzki i Norweg Lorentzen. To właśnie łyżwiarz ze Skandynawii zanotował lepszy czas od Bródki, dzięki czemu wyszedł na drugie miejsce – za plecami Holendra Tuiterda. Niedźwiedzki uzyskał rezultat o 0,1 s gorszy od Bródki i był bezpośrednio za nim.

W kolejnym biegu fantastyczny, dający prowadzenie czas zanotował Niemiec Samuel Schwarz. Pozycję lidera utrzymał jednak tylko kilka minut – pokonali go obaj uczestnicy biegu numer 16 – Holender Groothuis, który ustanowił rekord toru i drugi z Niemców Nico Ihle. Jadący w 17. parze Kanadyjczyk Morisson i Holender Michel Mulder spisali się bardzo dobrze, ale to nie starczyło na Groothuisa – dało im natomiast miejsca odpowiednio 2. i 3.

Niespodziewanie w czołówce nie zmienił nic 18. wyścig z udziałem słynnego Amerykanina Shaniego Davisa i Holendra Vervija. Uplasowali się oni poza pierwszą piątką. Jeszcze gorzej pojechali w następnej parze reprezentant USA i Koreańczyk Mo. Ostatnim, który mógł odebrać złoto Groothuisowi był mistrz świata z Kazachstanu Denis Kuzin. Spisał jednak słabiej i zajął dopiero siódme miejsce.

Polacy ostatecznie ukończyli rywalizację w drugiej dzieisątce – Bródka był 14., a Niedźwiedzki 16.

Wyniki:

1. Groothis (NED)
2. Morisson (CAN) + 0,04 s
3. Michael Mulder (NED) + 0,35 s
4. Ihle (GER) + 0,47 s
5. Schwarz (GER) + 0,50 s

14. BRÓDKA + 1,27 s
16. NIEDŹWIEDZKI + 1,37 s


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/