Magda Linette i Paula Kania wchodzą do gry o French Open 2014

Roland Garros

W środę w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego French Open 2014 wystąpią dwie Polki – Paula Kania i Magda Linette. Zapraszamy na zapowiedź tych spotkań.

Zarówno Kania jak i Linette zajmują obecnie miejsca w drugiej setce klasyfikacji WTA. Linette jest w tym zestawieniu na 111. miejscu i w kwalifikacjach jest rozstawiona z numerem ósmym. W swoim pierwszym meczu zmierzy się z Rosjanką Ksenią Pierwak. Do tej pory obie panie grały ze sobą jeden raz. W 2010 roku w Toruniu Pierwak zwyciężyła 6:4 6:1. 

Paula Kania (170. miejsce) zmierzy się z Amerykanką Madison Brengle notowaną o 16. miejsc wyżej. Będzie to ich pierwsze spotkanie na korcie. 

Jeżeli pozwoli na to pogoda, która utrudniła we wtorek rozegranie wielu meczów zainaugurowanych we wtorek kwalifikacji męskich, to Kania pojawi się na korcie o 10:00, a Linette trzy godziny później. 

W kwalifikacjach do Rolanda Garrosa 2014 weźmie udział 88 zawodniczek, ubiegających się o 12 miejsc w drabince głownej. Tam są już trzy Polki – Agnieszka i Urszula Radwańska oraz Katarzyna Piter. Swoje przeciwniczki poznają one w losowaniu zaplanowanym na 23. maja.

Więcej informacji o Roland Garros 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/