Majka odrabia do liderów; etap w Oropie dla Enrico Battaglina

Giro di Italia 2014

Enrico Battaglin z grupy Bardini wygrał 14. etap Giro di Italia 2014. Rafał Majka na ostatnim podjeździe stoczył walkę z innymi kolarzami z czołówki i odrobił kilkanaście sekund do lidera i wicelidera wyścigu, Polak utrzymał 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na 14. etapie kolarze mieli pokonać trzy poważne podjazdy. Już na początku rywalizacji od peletonu oderwała się dość liczna grupa kolarzy z dalszych miejsc w klasyfikacji generalnej. Ich akcja zyskała dość sporą – ponad pięciominutową przewagę ,ale nie zagrażało ona liderowi wyścigu Rigoberto Uranowi. 

W trakcie etapu sytuacja na czele zmieniała się, ale faworyci – Uran, Evans, Majka, Pozzovivo i inni pilnowali się nawzajem. Na ostatnim podjeździe pod Sanktuarium w Oropie najsilniejszy spośród uciekinierów okazał się Enrico Battaglin z drużyny Bardiani, który pokonał na ostatnich metrach Dario Cataldo z Team Sky i Jarlisona Pantano z Colombii.

Ważniejsze rzeczy działy się z tyłu. Około 3,5 km przed metą z zasadniczej grupy wyskoczył czwarty w klas. generalnej Pozzovivo, za nim ruszył Quintana i jeden z jego kolegów z Movistar. Niestety Rafał Majka i Rigoberto Uran nie załapali się do tej akcji i zaczęli tracić dystans. 

Największym beneficjentem tej akcji byl Quintanta, który wyprzedził o kilka sekund Pozzovivo. Co najważniejsze Majka, Aru i Kelderman dojechali tylko 4 s za Pozzovivo oraz zyskali ok. 10 sekund nad Evansem i 17 s nad liderem Giro Rigoberto Uranem. 

W klasyfikacji generalnej Majka wciąż jest trzeci i traci teraz 1:35 do Urana oraz 1:02 do Evansa. Polak ma 36 s przewagi nad Domenico Pozzovivo i 57 s nad Wico Keldermanem. Kolejny górski etap Giro już w niedzielę.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/