Majka wygrał piąty etap TdP, żółta koszulka blisko

Rafał Majka po świetnym finiszu wygrał w Strbskim Plesie piąty etap Tour de Pologne 2014 i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolarz Tinkoff-Saxo traci jedną sekundę do lidera Petra Vakoca.

Pierwszy górski etap TdP 2014 toczył się niemal wyłącznie po terytorium Słowacji. Tam też kolarze pokonali m.in. trzy rundy z podjazdem do Strbskiego Plesa. Na ostatnim okrążeniu rozegrała się piękna walka o etapowy triumf, którą stoczyło kilunastu zawodników. 

Około 1500 m przed "kreską" atakował triufmator z 2013 roku – Holender Pieter Weening, ale akcja okazała się przedwczesna. Wkrótce doścignęli go m.in. Hiszpan Intxausti oraz Włoch Izaguirre (obaj Movistar). Blisko był także Rafał Majka, który wyskoczył na czoło około 100 metrów przed metą i mógł świętować kolejny wielki sukces w tym roku.

26 sekund stracił lider Petr Vakoc i uratował tym samym prowadzenie w wyścigu. Zawodnik Omega Pharma/QuickStep ma jednak tylko sekundę przewagi nad Majką i wydaje się, że w piątek na kolejnym górskim etapie straci żółtą koszulkę. 

Dziesiąte miejsce zajął inny z biało-czerwonych – Przemysław Niemiec.

KLASYFIKACJA TDP 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/