Marcin Horecki – wybitny polski pokerzysta

Czy wiesz co łączy narciarstwo alpejskie z pokerem? Fakt, że w obu tych dyscyplinach swoich sił próbowała pewna niezwykła osoba. Należy dodać przy tym, że za każdym razem robiła to z wielkim sukcesem. O kim mowa? O Marcinie Horeckim, znanym graczom uczestniczącym w rozgrywkach internetowych pod pseudonimem „Goral”.

Horecki zaczynał karierę sportową jako dobrze zapowiadający się narciarz. Niestety, kontuzja spowodowała, że musiał zrezygnować z ulubionej dyscypliny. Na szczęście wkrótce znalazł kolejną wielką pasję, z której uczynił sposób na niezły zarobek i na życie w ogóle. Tą pasją został poker. Obecnie Marcin Horecki jest chyba najbardziej rozpoznawalnym Polakiem na pokerowej scenie międzynarodowej. O jego silnej pozycji świadczy choćby fakt, że łączna suma pieniędzy wygranych przez niego w turniejach wynosi 1 263 871 dolarów. Mistrz preferuje Texas Holdem – zasady tej odmiany pokera nie są tak trudne, jak można by podejrzewać na pierwszy rzut oka.

Jak to się zaczęło?

Początki pasji Marcina były niewinne. Popularna gra karciana Magic: The Gathering zachęciła go do zgłębienia zasad pokera. Zaczynał nieśmiało. Najpierw próbował swoich sił grając o wirtualne stawki, później zdobywał doświadczenie w rozgrywkach na niewielkie pieniądze. W końcu zdecydował, że to już. W 2006 roku po raz pierwszy zagrał na żywo i od tamtej pory pnie się po szczeblach pokerowej kariery. Wystarczy wspomnieć, że wygrywa pieniądze w takich turniejach jak European Poker Tour czy Austrian Masters. Do jego najwyższych wygranych należą m.in.: 532 111 dolarów zdobyte za zajęcie 3 miejsca w European Poker Tour w Londynie (w turnieju No Limit Hold’em) oraz 247 000 euro wywalczone za ponowne zajęcie 3 miejsca w European Poker Tour w Pradze. Marcin grywa też chętnie w internetowych turniejach – warto wspomnieć o jego sukcesach w rozgrywkach MicroMillions czy French Championship Of Online Poker. A wymieniłam tu tylko nieliczne – choć najbardziej znaczące – z jego wygranych, więc nikogo nie może dziwić fakt, że obecnie Marcin Horecki jest najlepiej zarabiającym (i chyba najbardziej rozpoznawalnym) polskim pokerzystą.

O co chodzi z tym pokerem?

Horecki jest również prezesem Stowarzyszenia Wolny Poker. Jego członkowie od 2012 roku walczą o to, by ich ulubiona gra została zalegalizowana w Polsce, a jednocześnie pragną promować odpowiedzialne granie. Najlepszy polski pokerzysta swoją miłość do gry uzasadnia tym, że od zawsze lubił łamigłówki umysłowe. Grając w Texas Hold’em (lub inną odmianę pokera) wciąż trzeba analizować sytuację, szukać nowych rozwiązań i rozwijać swoje umiejętności. Horecki zaznacza, że podczas rozgrywki różnica pomiędzy dobrymi a słabymi graczami jest widoczna, a wygrana nigdy nie bywa kwestią przypadku. Jednocześnie poker to gra, w której liczy się to, co zawodnik potrafi. Sam talent nie wystarczy. „Trening czyni mistrza” – to znane powiedzenie bardzo dobrze oddaje istotę pokerowego mistrzostwa. Marcin Horecki porównuje też często grę w pokera do gry na giełdzie i do inwestowania. Dobry gracz jest świadomym praw rynku inwestorem, który podejmuje ryzyko w oparciu o swoją wiedzę – zdobyte w ten sposób pieniądze to nie łut szczęścia, a efekt przemyślanych działań.

W internecie Horeckiego można spotkać na stronie PokerStars.pl, na której często grywa online. Przed polskim pokerzystą jeszcze sporo wyzwań – jego najbliższy cel to odniesienie zwycięstwa w którymś z najbardziej prestiżowych turniejów. Jeśli również chcielibyście spróbować swoich sił w internetowej rozgrywce, warto zajrzeć na PokerStars.pl i zgłębić zasady Texas Hold’em. Początki nigdy nie są łatwe, ale Marcin Horecki jest dowodem na to, że wiele można osiągnąć dążąc do czegoś i mocno tego pragnąc. Prywatnie fan podróży, tenisa i zapalony narciarz, największe sukcesy odniósł jednak grając w turniejach pokera i stając się najpopularniejszym obecnie pokerzystą w Polsce.

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/