Maria Szarapowa i Eugenie Bouchard w półfinale Roland Garros 2014

Roland Garros

Maria Szarapowa i Euguenie Bouchard zagrają w czwartkowym półfinale wielkoszlemowego Roland Garros 2014. Obie panie w ćwierćfinałach eliminowały w trzysetowych bojach rywalki z Hiszpanii. Rosjnka wygrała z Garbine Muguruzą, a Kanadyjka zwyciężyła z Carlą Suarez Navarro.

Szarapowa, która po odpadnięciu Sereny Williams uchodzi za główną faworytkę turnieju miała ogromne problemy z pokonaniem Hiszpanki Garbine Muguruza, czyli tenisistki, która wyeliminowała właśnie potężną Amerykankę. Przez długie minuty ćwierćfinału na korcie Philippe Chatriera wydawało się, że Muguruza może doprowadzić do kolejnej sensacji. Pierwszego seta wygrała 6:1, a w drugim prowadziła już 5:4. Nie miała jednak na koncie przełamania, więc set zmierzał do tie-breaka. Szarapowa wytrzymała presję, doprowadziła do remisu, a w kolejnych dwóch gemach zapewniła sobie przetrwanie w meczu, wygrywając 7:5. W trzecim secie Hiszpanka była już tylko tłem dla rozpędzonej i rozjuszonej faworytki, która triumfowała 6:2.

W równolegle toczonym meczu na korcie Suzanne Lenglen Bouchard przegrywała wysoko w pierwszym secie – nawet 2:5 i popełniała mnóstwo błędów. W ostatniej chwili jednak zdołała odwrócić jego losy i zwyciężyć 7:6 po tie-breaku do 4. W drugiej odsłonie to Carla Suarez Navarro była górą i wygrała 6:2. Decyduąca część gry była wyrównana, ale to Bouchard zadała decydujące przełamanie, w nagrodę wygrła 7:5 i drugi raz w tym roku awansowała do półfinału turnieju wielkoszlemowego. W styczniu 20-letnia Kanadyjka dokonała tego samego w Australian Open.

W środę dwa kolejne ćwierćfinały – Andrea Petković zagra z Sarą Errani, a Swietłana Kuzniecowa zmierzy się z Simoną Halep.