Marny debiut Fornalika

Piłka nożna - Pubsport.pl

Polska przegrała w Tallinie z Estonią 0:1 w towarzyskim meczu piłkarskim. Spotkanie stało na przeciętnym poziomie nie nie zachwyciło 5000 tysięcy widzów na trybunach. Piękną bramkę w 90 minucie zdobył Vassiljew strzałem z rzutu wolnego.

Polacy zagrali w tym spotkaniu słabo i szablonowo. Nie byli w stanie znaleźć recepty na odważnie grających Estończyków. Gospodarze, głównie grą skrzydłami stwarzali groźne okazje i już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie. W dwóch dogodnych okazjach (strzał z ostrego kąta oraz uderzenie zza pola karnego) przegrywali jednak pojedynki z Wojciechem Szczęsnym. Przed przerwą Polacy właściwie ani razu nie zagrozili bramce rywali. Swojej natomiast zagrażali stale, gdyż grali niefrasobliwie i niepewnie w defensywie.

Po zmianie stron i zmianie kilku zawodników obraz gry był nieco inny. Częściej atakowali Biało-Czerwoni, ale też nie były to takie akcje jakie chcielibyśmy widzieć w wykonaniu naszej reprezentacji. Atakowaliśmy głównie skrzydłami, licząc że Lewandowski wreszcie znajdzie trochę miejsca na oddanie strzału. Nie znalazł.

Kompletnie nie wypalił pomysł z grą dwoma napastnikami. Przez 45. minut Artur Sobiech dotknął piłki zaledwie kilka razy i dla stojącego w estońskiej bramce był takim samym zagrożeniem jak latające gdzieś w powietrzu komary.

Gdy wydawało się, że będzie  0:0, Grosicki w ostatniej minucie bezsensownie sfaulował rywala 25 metrów przed bramką. Wolnego kapitalnie wykonał Vassiljev i Estonia odniosła niespodziewanie, lecz chyba zasłużone zwycięstwo. Polacy odpowiedzieli jeszcze wrzutką w pole karne z rzutu wolnego, po której w zamieszaniu podbramkowym omal gola nie zdobył Arkadiusz Piech. To jednak trochę za mało jak na 93 minuty gry z takim przeciwnikiem. Pełni obaw oczekujemy wrześniowego meczu eliminacyjnego z Czarnogórą. Dziś Fornalik debiutował w marnym stylu.