Tony Martin obronił mistrzostwo w czasówce!

The Mall Londyn 2012

Niemiec Tony Martin w pięknym stylu obronił Mistrzostwo Świata w jeździe indywidualnej na czas podczas MŚ w holenderskiej Limburgii. Wyprzedził Amerykanina Taylora Phinneya i Białorusina Kirjenkę.

W pierwszej grupie zdecydowanie najlepiej spisał się Kazach Gruzdjew, który bardzo długo prowadził i wydawało się, że może nawet włączyć się do walki o medal. Pomogła mu w tym zmienna aura – w środkowej części zawodów spadł deszcz, który utrudnił jazdę zawodnikom, znajdującym się wówczas na trasie.

Jadący na końcu faworyci z Martinem na czele nie pozostawili jednak Kazachowi złudzeń. W początkowym momencie walki Martin i Phinney jechali niemal równo i można było mieć wątpliwości kto zostanie mistrzem świata. Druga część trasy lepiej wyszła Niemcowi i jego przewaga wzrosła do ponad 20 sekund. Podjazd pod wzgórze Cauberg szybciej pokonał jednak Amerykanin i różnica na mecie wyniosła zaledwie sześć sekund na korzyść Martina.

Brąz przypadł Kirjence, Białorusin drżał o krążek do końca przejazdu reprezentanta USA – Van Garderena, który ostatecznie stracił do niego tylko 3 sekundy.

Dobrze jechał też Włoch Pinotti, co dawało mu nawet prawo myśleć o brązowym medalu, niestety zaliczył upadek i nie ukończył rywalizacji. Zawodnik poniósł duże straty i obrażenia ciała, co spowodowało konieczność przedwczesnego zakończenia udziału w zawodach.

Jedyny Polak w stawce – Maciej Bodnar pojechał przeciętnie i zajął 26. miejsce.

Wszystko o MŚ w Limburgii w naszym specjalnym serwisie.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz